Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Rekordowy i rozśpiewany Soundtrack

Główne zdjęcie
Magda Sinoff, Grażyna Łobaszewska, Nikola Lipska, Maja Kadłubowska, Ewelina Kisiel, Alicja Weydmann, Przemysław Piotrowski, Jacek Uchański,

Aż 11 nagród i wyróżnień przyznało jury na IX Ogólnopolskim Festiwalu Anglojęzycznej Piosenki Filmowej Soundtrack. Grand Prix oraz dwie inne nagrody zdobył 16-letni Jacek Uchański z Ćmielowa, znany z wielu innych festiwali oraz występów telewizyjnych. Wyjątkowo dobrze zaprezentowali się też, w bardzo silnej konkurencji, reprezentanci gospodarzy festiwalu, Studia Wokalnego eMDeK, z Nikolą Lipską (I miejsce) i Przemysławem Piotrowskim (III miejsce) oraz innych łomżyńskich zespołów. – Coś takiego jeszcze się na festiwalu nie zdarzyło, zawsze było mniej nagród – podkreśla przewodnicząca jury, wybitna wokalistka Grażyna Łobaszewska. – Ale przy takim poziomie uczestników, było kogo nagradzać!

Trzydniowy festiwal miał jak co roku przede wszystkim wymiar edukacyjno-szkoleniowy, stąd spora liczba zajęć oraz warsztatów ze specjalistami w dziedzinie kształcenia głosu, ale też językowych, teatralnych czy makijażu scenicznego. Jednak dla 20. młodych uczestników festiwalu ostatecznym sprawdzianem okazały się niedzielne przesłuchania konkursowe, oceniane przez Grażynę Łobaszewską, Michała Haratyma i Gustavo Cuellara. Było raz lepiej, raz gorzej, niekiedy dawała o sobie znać trema, ale poziom konkursu był tak wysoki, że nagrody posypały się niczym z rękawa obfitości. Grand Prix oraz nagrodę za muzykalność  i dodatkową za poprawność językową zdobył Jacek Uchański, niedawny uczestnik programu „The Voice Of Poland”. Imponujący nie tylko warunkami głosowymi, ale też fryzurą, młody wokalista podbił jury i festiwalową publiczność soulowo- jazzowymi wykonaniami „Save Room” Johna Legend oraz „Englishman In New York” Stinga.
– To dla mnie ogromne wyróżnienie i cieszę się bardzo, że odebrałem je z rąk Grażyny Łobaszewskiej, bo kiedy jako 12-letni chłopak zaczynałem interesować się muzyką, to właśnie ona była dla mnie wyznacznikiem ogromnego kunsztu – uwielbiam ją! – mówi Jacek Uchański. 
I nagrodą podzieliły się Maja Kadłubowska z Elbląga oraz reprezentująca eMDeK Nikola Lipska z Grajewa. Drugiej nagrody nie przyznano, zaś trzecią otrzymał kolejny podopieczny Magdy Sinoff, Przemysław Piotrowski. W Studio Wokalnym eMDeK śpiewa też Barbara Tarczewska, ciesząca się z nagród za poprawność językową oraz Voice & More. Taki sam certyfikat od trenerów technik SLS ze szkoły Voice And More otrzymała również Alicja Weydmann z Myszyńca, śpiewająca w Studio Wokalnym Regionalnego Ośrodka Kultury. Główną nagrodę za poprawność językową oraz wyróżnienie specjalne wyśpiewała Anna Loranty (Ostrowiec Świętokrzyski), zaś kolejne takie wyróżnienie Magdalena Chołuj (Morawica) – w roku ubiegłym druga w konkursie. Wyróżniono też Ewelinę Kisiel z Łodzi
oraz Magdalenę Pietraszewską z Wygody, śpiewającą pod kierunkiem Anny Kaptór z Korzennego Warsztatu Muzyki w Łomży. 
– Teraz istotna jest prawda, która płynie z młodych serc – podkreśla Grażyna Łobaszewska. 
– W przypadku Grand Prix i dwóch pierwszych miejsc mamy tutaj ewidentne przypadki, że młodzi ludzie zaczynają interpretować teksty, mówić swoim głosem, nie wstydząc się tego, jacy są – i właśnie o ukazanie tego nam chodzi, bo przecież śpiewa się po to, żeby wypowiedzieć siebie!
– Słuchając tych wykonań miałem wrażenie, że nie jestem na prowincji, ale gdzieś w świecie wielkich hollywoodzkich produkcji! – zauważa Roman Borawski, dyrektor MDK-DŚT, dodając, że kolejna, jubileuszowa, bo już X edycja festiwalu stworzonego przez Magdę Sinoff odbędzie się za rok.
Wojciech Chamryk
Zdjęcia: Elżbieta Piasecka-Chamryk

Foto: Magda Sinoff, Grażyna Łobaszewska, Nikola Lipska, Maja Kadłubowska, Ewelina Kisiel, Alicja Weydmann, Przemysław Piotrowski, Jacek Uchański,
Foto: Magdalena Pietraszewska
Foto: Ewelina Kisiel
Foto: Magdalena Chołuj
Foto: Magda Sinoff i Stephany Eschuk
Foto: Barbara Tarczewska i Alicja Weydmann
Foto: Przemysław Piotrowski
Foto: Maja Kadłubowska
Foto: Nikola Lipska
Foto: Jacek Uchański

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę