Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@
więcej informacji z życia parafii: www.krzyz.4lomza.pl

Wielkanocne cudeńka...

Główne zdjęcie
fot. Piotr Kłys

Kolorowe, wielkanocne pisanki, króliczki, stroiki i świąteczne pocztówki można było kupić w niedzielę w Centrum Katolickim im. Jana Pawła II przy parafii Krzyża Świętego w Łomży. Po raz kolejny zorganizowano tu kiermasz prac mieszkanek Domu Pomocy Społecznej w Łomży. Całość dochodu uzyskanego ze sprzedaży tych prac zasiliło konto placówki.

fot. Piotr Kłys
fot. Piotr Kłys
fot. Piotr Kłys
fot. Piotr Kłys
W Domu Pomoc Społecznej dla dziewcząt upośledzonych umysłowo przebywa około steki podopiecznych. Dziewczęta w ramach zajęć rehabilitacyjnych mają zajęcia w pracowniach: plastycznej, papieroplastyki czy origami. To tu powstają prawdziwe arcydzieła - obrazy malowaniem na szkle, płótnie, papierze, czy deskach, wielkanocne króliki, pisanki czy stroiki. Jak podkreślają opiekunowie zajęcia plastyczne dają uczestnikom wiele radości, a poza tym odgrywają ogromna rolę w terapii osób upośledzonych umysłowo ponieważ doskonalą umiejętności już nabyte i uczą nowych.

Co pewien czas prace te wystawiane są na sprzedaż. Organizowane są aukcje, bądź kiermasze takie jak tej niedzielny w Centrum Katolickim wspólnie z parafią Krzyża Świętego. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży tych prac zawsze przeznaczane są na materiały niezbędne na zakup przyborów na kolejne zajęcia.

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę