Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@
tekst płatny

„Karius i Baktus” w Galerii Veneda, czyli dydaktyka na wesoło

Niemal każdy dorosły zdaje sobie sprawę z tego, że zęby należy myć starannie i regularnie. Gorzej jest z dziećmi, bo maluchom trudno wytłumaczyć, jak ogromne znaczenie ma to dla ich zdrowia i dobrego samopoczucia. Wszelkie kłopoty z tym związane znikną jednak jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki w sobotę 13 września. W Galerii Veneda o godz. 16.00 odbędzie się bowiem nowa odsłona uroczego przedstawienia „Karius i Baktus” łomżyńskiego Teatru Lalki i Aktora. Łączący dydaktykę ze sztuką spektakl o dwóch tajemniczych osobnikach na pewno sprawi, że każdy, kto go zobaczy, niezależnie od wieku, już nigdy nie zapomni o myciu zębów!

archiwum Teatru Lalki i Aktora w Łomży
archiwum Teatru Lalki i Aktora w Łomży
archiwum Teatru Lalki i Aktora w Łomży
archiwum Teatru Lalki i Aktora w Łomży
archiwum Teatru Lalki i Aktora w Łomży
archiwum Teatru Lalki i Aktora w Łomży

Łomżyński Teatr Lalki i Aktora słynie w Polsce i w świecie z doskonałych, często nowatorskich spektakli. Równie interesująca jest historia Kariusa i Baktusa - Próchnicy i Bakterii. Jarosław Antoniuk wykorzystał tu tekst norweskiego autora Thornbjörna Egnera, bardzo popularnego na Zachodzie, ale w Polsce właściwie nieznanego. Nowatorska adaptacja 
tego opowiadania zaproponowana przez łomżyńskiego reżysera cieszy się wielką popularnością nie tylko w Polsce, doczekała się bowiem wystawień pod jego kierunkiem w Chorwacji, Rosji i na Białorusi. 
Nic też dziwnego, że w ramach regularnej współpracy Galerii Veneda z łomżyńskim teatrem, „Karius i Baktus” zostanie zaprezentowany w sobotnie popołudnie w holu galerii. Jest to sztuka jedyna w swoim rodzaju, pełna humoru i wartkiej akcji. Dzieci kochają Kariusa i Baktusa, bo trudno nie ulec urokowi tych dwóch nicponi, baraszkujących w ustach Marka. Szybko okazuje się jednak, że ich zabawa ma katastrofalne skutki dla uzębienia chłopca i wszystko wcale nie wygląda tak wesoło. Kiedy ból zębów staje się już nie do zniesienia, Mama prowadzi Marka do Dentysty. Ten szybko i zdecydowanie radzi sobie z problemem sympatycznych, ale szkodliwych osobników, wskutek czego Próchnica i Bakteria muszą raz na zawsze opuścić Marka. Gwarancją tego, że już nigdy nie powrócą staje się zaś szczoteczka do zębów, z którą Marek zawarł trwały sojusz.
Rodzice, którzy mieli okazję widzieć ten spektakl podkreślają, że skutki zaniedbania mycia zębów przez dzieci oraz jak sobie z tym radzić, zostały tu podane w bardzo przystępnej, opartej na zabawie formie. Spektakl bawiąc uczy – bez taniej dydaktyki, nakazów i poleceń, a dzieci po jego obejrzeniu mają wręcz zakodowane, dlaczego warto myć zęby i jak przykre mogą być skutki, kiedy się tego zaniecha.
Dlatego też każdy, komu zależy na zdrowym i prawidłowym rozwoju jego pociech, powinien odwiedzić Galerię Veneda w najbliższą sobotę o godz. 16.00. Znakomici aktorzy łomżyńskiego teatru: Beata Antoniuk, Tomasz Rynkowski i Michał Pieczatowski gwarantują bowiem dużą dawkę świetnej zabawy dla wszystkich, tym bardziej, że spektakl łączy tzw. żywy plan, to jest występujących aktorów oraz grę lalkami.
Odwiedzając Galerię Veneda będzie też można połączyć przyjemne z pożytecznym, bo przy okazji dobrej zabawy na spektaklu warto przecież zrobić różnego rodzaju zakupy, korzystając z przebogatej oferty handlowej, czy po prostu spędzić miłe chwile w galerii – miejscu, do którego chce się wracać, po prostu przyjaznym dla każdego!

http://galeriaveneda.com.pl/


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę