Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Przełamywać stereotypy

Kilkudziesięcioosobowa grupa uczennic z miasteczka Bet Shemesh niedaleko Jerozolimy odwiedziła Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Łomży. Uczniowie wspólnie się uczyli, bawili ale także zwiedzali miejsca w Łomży związane z nieistniejąca już w mieście społecznością żydowską i wspólnie modlili się. - Spotkania z młodzieżą izraelską pomagają nie tylko poszerzać wiedzę historyczną i kulturową, doskonalić język angielski , lecz co najważniejsze , przełamywać stereotypy i otworzyć się na drugiego człowieka – podkreślają nauczyciele z „Katolika”.

Wizyta młodych Izraelek to pokłosie prowadzonego od czterech lat w  tej szkole projektu „Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów". Projekt realizowany jest przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie we współpracy z Ministerstwem Edukacji Izraela, Instytutem Polskim w Tel Awiwie i Instytutem Yad Vashem w Jerozolimie. W jego ramach Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Łomży nawiązało współpracę ze szkołą Amit Noga z miasteczka Bet Shemesh niedaleko Jerozolimy. I w tym roku już po raz trzeci jej uczniowie odwiedzili Łomżę.  Była to 31-osobowa grupa  dziewcząt  wraz z opiekunami. Uczniowie obu szkół uczestniczyli w warsztatach integracyjnych, które zakończyły się nauką tańca do tradycyjnej żydowskiej piosenki Hava Nagila. Drugą częścią wizyty było oprowadzenie gości po Łomży trasą zatytułowaną „Śladami łomżyńskich Żydów”. „Przewodnikami” byli uczniowie klasy III A liceum. Punktami wycieczki były  miejsca, w których kiedyś znajdowały się: Wielka  Synagoga, szpital żydowski, Jeshiwa (szkoła), getto, a także istniejące do dziś dwa cmentarze żydowskie.  Spotkanie zakończyło  się wspólną ceremonią  na cmentarzu  przy ulicy Wąskiej.

210204100642.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę