Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5909

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

Inauguracja Nowego Roku Szkolnego 2014/2015 rozpoczęła się punktualnie o godzinie 9.00 odśpiewaniem Hymnu Państwowego. Dyrektor szkoły, Paweł Drożyner bardzo serdecznie powitał uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły oraz odczytał list Kuratora Oświaty Jerzego Kiszkiela do nauczycieli i uczniów z województwa podlaskiego.


Kurator oświaty życzył wszystkim owocnego poznawania świata, budowania serdecznych relacji koleżeńskich i podejmowania coraz to nowych wyzwań na polu nauki, kultury, sportu i osobistych zainteresowań.

Nowy rok szkolny 2014/2015 w województwie podlaskim rozpoczęło 145 tysięcy uczniów, 24 tysiące nauczycieli

"Szanowna Rado Pedagogiczna, Drodzy Uczniowie"

Skończyły się słoneczne wakacje, dzisiejszy pochmurny dzień wyraźnie sygnalizuje, że czas odpoczynku zostaje zastąpiony czasem wytężonej pracy i nauki, wierzę, że wielu z Was stęskniło się za szkołą i że z chęcią powróciliście do naszego "Ekonomika".

Witam wszystkich gorąco i serdecznie, a wszczególności uczniów klas pierwszych, a jest ich 174 w 3 oddziałach LO i 4 Technikum. Jest Was nieco mniej niż absolwentów, którzy opuścili mury szkoły w kwietniu 2014 roku, a powodem jest niż demokratyczny, który dotyka polskie szkoły.

Skoro mowa o absolwentach - zdali oni majowy egzamin maturalny w 76% przy średniej krajowej - 71%. 46 osób zdawało poprawkowe egzaminy maturalne 26 sierpnia.

Jeszcze lepiej poszedł absolwentom egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe - w naszej szkole zdało go 90% przystępujących, przy średniej w województwie podlaskim - 63,6%.

Wyniki poszczególnych klas to:

- technik ekonomista - 90,3%,

- technik handlowiec - 100%,

- technik obsługi turystycznej - 72,7%,

- logistyk 96,6%.

Cieszymy się z osiągnięć naszych absolwentów, gratuluję nauczycielom przedmiotów maturalnych oraz zawodowych dobrych i bardzo dobrych wyników egzaminów zewnętrznych.

W tym roku szkolnym zgodnie z priorytetem Ministra Edukacji Narodowej, będziemy chcieli podnieść jakość naszego nauczania. My, to znaczy nauczyciele i uczniowie, bo bez Waszego zaangażowania i wysiłku, solidnego uczenia się i uczęszczania do szkoły niewiele możemy, my pedagodzy, uczynić.

Za jeden z priorytetów szkoły, ściśle związany z podniesieniem jakości nauczania i zapewnieniem pracy i nauki, jest podniesienie frekwencji w szkole. Wybór przed jesteście postawieni jest prosty: albo będziecie systematycznie uczęszczać do szkoły i w ten sposób zdobywać wiedzę i umiejętności, co zaprocentuje dobrymi wynikami na egzaminach zewnętrznych, albo będziecie ponosić konsekwencje wagarów w postaci regulaminowych kar statutowych, włącznie z powiadamianiem Sądu Rodzinnego o demoralizacji polegającej na Waszym nie uczęszczaniu do szkoły, a w w dłuższej perspektywie czasowej wielu z tych, którzy opuszczają zajęcia szkolne znajdzie się w gronie uczniów i absolwentów, którzy nie zdadzą do następnej klasy, nie uzyskają świadectwa maturalnego i świadectwa potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Wierzę w to głęboko, że nasza młodzież dokona prawidłowych wyborów, bowiem szkoła i dobra edukacja to fundament, na którym człowiek opiera całe swoje życie.

Rozpoczęcie roku szkolnego to również wielka niewiadoma dla całej społeczności szkolnej, to pytania, które budzą zaciekawienie nauczycieli i uczniów. Kim są Ci, którzy rozpoczną naukę w naszej szkole, czy moi uczniowie wydorośleli przez wakacje. Uczniowie zastanawiają się kto będzie ich uczyć, jak uczyć, jak zdam egzaminy i wiele, wiele  innych pytań...


Życzę wszystkim nam, całej społeczności szkolnej, by nadchodzący czas, był rokiem sukcesu, czasem zadowolenia i poczucia dumy ze zrealizowanych zadań. Życzę, by nasz zapał i ciekawość świata trwały jak najdłużej, a sukcesy były ukoronowaniem naszego wspólnegoedukacyjnego wysiłku. [...]

/Paweł Drożyner/

Dyrektor szkoły zwrócił uwagę, że pierwszy września to nie tylko rozpoczęcie nowego roku szkolnego, ale dla narodu polskiego i wielu krajów europejskich rozpoczęcie II wojny światowej, ktaklizmu, który pochłonął wiele milionów ludzi i niemal zniszczył naszą cywilizację. Powinniśmy pamiętać tamte tragiczne wydarzenia, jako swoistą przestrogę, by żyć, pracować i cieszyć się życiem w pokoju.

Symboliczną minutą ciszy uczczono tragiczne wydarzenia z przeszłości.

Po uroczystościach na placu szkolnym, wszyscy udali się do klas, by z wychowawczmi planować swoje działania w nowym roku szkolnym.
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Elżbieta Szleszyńska
śr, 03 września 2014 14:02
Data ostatniej edycji: pt, 03 kwietnia 2015 22:31:15

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę