Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Łomżyniak Martin Oakson nagrał „I Know” dla Mymusic

Główne zdjęcie
Martin Oakson (Marcin Dąbkowski)

Zaczynał od dyskotek klasowych w „Dziewiątce”: - Kupowało się kasety i puszczało z jamnika... – wspomina Marcin Dąbkowski z Łomży, czyli na scenie klubowej i arenie międzynarodowej Martin Oakson (lat 29), którego trzeci singiel „I Know (What You Want”) wyda 22. lipca ważna wytwórnia Mymusic, znana już z produkcji debiutanckiej płyty Juli. - Nie śpiewam popu ani nie tworzę disco polo, dlatego w dzisiejszych czasach dość trudno wybić się z muzyką house, ale jakieś tam sukcesy mam, m.in., remix dla Ewy Jach i Wet Fingers i remix dla włoskiej grupy Relight Orchestra, której muzycy dali czadu w „Mam talent”. Mój remix jej utworu aprobowała nawet sama Amanda Wilson!

- Żadna na skalę światową sława, po prostu robię to, co lubię, a że lubię muzykę i co nieco wydaję, to poprosiłem portal 4lomza.pl o pomoc, żeby także Łomża mogła czegoś posłuchać od łomżyniaka – napisał skromnie w liście do naszej redakcji absolwent SP nr 9 oraz Zespołu Szkół Drzewnych.

Stolarz i budowlaniec komponuje też muzykę
- Jestem stolarzem po tej prawdziwej „Drzewnej”, z alei Legionów” - zastrzega na wstępie didżej Martin. W rozmowie bezpośredniej sprawia sympatyczne wrażenie: spokojny, skromny i konkretny. - Z muzyki w szkole miałem dwóję, jednak to mnie nie zniechęciło – opowiada z uśmiechem. - Na początku grałem po klubach... Wtedy nie wiedziałem, na czym polega tworzenie muzyki, dopóki nie kupiłem z Internetu programu do produkcji utworów... Jako 17-latek prowadziłem imprezy w Atlanticu, puszczałem muzykę z płyt CD, trzy lata później byłem didżejem w Starej Rzymiance, też chyba przez trzy lata. Jako Dj gościłem w większości łomżyńskich klubów. Grywam obecnie także poza Łomżą, w klubach, jednak zarabiam na życie jako budowlaniec, remontuję domy i mieszkania.
Producent, remikser i didżej Marcin Dąbkowski doliczył się w swojej dyskografii już 26 utworów i remiksów, których nie powstydzi się w świecie. Chociaż przychylność Amandy Wilson i agenta nie wystarczyła do wydania kompozycji Martina Oaksona, bo na drodze stanęła wytwórnia płytowa, to łomżyniak nie odpuszcza – przygotowuje inny remix brytyjskiej piosenkarki z nadzieją na światową promocję. - Kiedy jakieś dziesięć lat temu uczyłem się tego programu komputerowego do tworzenia muzyki, to swoje pierwsze produkcje od razu wrzucałem do Internetu. Niestety, nie byłem wówczas związany z wytwónią, więc nic dziwnego, że utwory z Sieci internauci traktowali jak darmowe. Tak zresztą jak i ja: miałem satysfakcję, że się ludziom podobają i mogą komuś się przydać. Wydane w 2012 roku na mojej pierwszej EP-ce utwory „Summer Soon” i „Neverland” bardzo szybko zyskały uznanie na świecie, co potwierdza liczba filmów promocyjnych klubów, w których zostały użyte i zamieszczone w popularnych serwisach internetowych. Na mojej najnowszej EP-ce, wydawanej nakładem Mymusic, znajdują się również remiksy Dj Dudek Club Remix i Robert Kotulski Remix. 

Remixer budzi dziewczynę o pierwszej w nocy
Martin Oakson w najnowszych produkcjach chętnie przyznaje się do klimatów house i progressive house, wzorowanych, m.in., na Maison & Dragen i Avicii. Ubolewa, z drugiej strony, że światowa produkcja muzyki zatrzymała się na EDM w „stylu trzech dźwięków”, jakie preferuje Martin Garrix w bijącym rekordy popularności megahicie muzyki klubowej z kręgu bigroom pt. „Animals”. - Nie mam aż tak wielkiego pragnienia zdobywania setek milionów słuchaczy, wystarczy mi to, co robię, głównie dla własnej przyjemności, ale miło jest usłyszeć pochwały znajomych i bywalców klubów – wyjaśnia własne podejście do sławopieniędzy. - Najbardziej współczuję mojej dziewczynie Kasi, bo potrafię o pierwszej w nocy ją obudzić, by posłuchała właśnie stworzonego przeze mnie remixu.
Z tego samego powodu sam również zarywa noce, nie mogąc oderwać się od komputera, w którym nie ma gry komputerowej. Żadnej, tylko tysiące dźwięków, ślady instrumentów i ścieżek z muzyką. Marcin pracuje nad nowym utworem z wszechstronną wokalistką z Białegostoku Anetą Rutkowską i saksofonistą Krzysztofem Sandeckim, grającym w Yam Caffe na żywo. Chwali sobie współpracę z utalentowanym producentem Mariuszem „Charisem” Wasilewskim z Gorzowa Wielopolskiego. A czy uda się nagrać utwory tak lekkie w nastroju i świeże brzmieniem, jak czekające na debiut 22. lipca w Mymusic „I Know (What You Want”)? - Mam nadzieję, że połączenie wokalu, krótkiego i treściwego, będzie odpowiedzią dla wielu niezdecydowanych słuchaczy muzyki klubowej – mówi Marcin. - Remixy zawarte na singlu w klimacie trance bądź electro z chęcią wcisną się na parkiety wielu klubów czy eventów. Myślę, że nawet najbardziej wybredny słuchacz znajdzie coś dla siebie.

Mirosław R. Derewońko

posłuchaj: https://soundcloud.com/martinoakson


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę