Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Do parady...

Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych, Teatr Lalki i Aktora, Regionalny Ośrodek Kultury, Klub Tańca Towarzyskiego AKAT, Łomżyńska Orkiestra Dęta z mażoretkami SWING, Grupa Rekonstrukcji Historycznej NAREW, Publiczne Gimnazjum nr 8 oraz Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży to łomżyńskie instytucje, które zaprezentują się podczas sobotniej Parady Województwa Podlaskiego w Łomży. W sumie w barwnym i dźwięcznym korowodzie przez starą część miasta przejść ma około 700 osób z ponad 40 grup i zespołów przede wszystkim amatorskich prezentując kulturę poszczególnych regionów województwa. W ten sposób rozpocznie się zabawa, która „na muszli” przy ul. Zjazd ma trwać do nocy.

Zgodnie z planem Parada ruszy o godzinie 13.00 z Placu Niepodległości. W trzech kolumnach pójdą zespoły prezentujące Ziemię Łomżyńską, Ziemię Suwalską, Ziemię Białostocką a za nimi konna grupa kawalerzystów z Kolna i Husaria z Białegostoku. Barwny pochód złożony m.in. z 6 zespołów pieśni i tańca, 6 grup śpiewaczych, 3 grupy mażoretek, 2 orkiestr dętych, zespołów tańca nowoczesnego i ulicznego przejdzie ulicami Giełczyńską, Dworną, Krótką, Długą, Stary Rynek, Kaznodziejską, Krzywe Koło, Kapucyńską aż do muszli koncertowej przy ul. Zjazd.  Na Starym Rynku, gdzie planowana jest mała scena i trybuna honorowa dla 50 osób, będzie krótka prezentacja poszczególnych grup, po czym na muszli koncertowej odbędą się prezentacje powiatowe. W sumie wystąpić ma tu 25 grup spośród tych, które wezmą udział w Paradzie.
Finiszem imprezy ma być zaś koncert Juli Fabiszewskiej znanej jako Jula.

Zabawa na koszt województwa i...
Parada Województwa Podlaskiego, jak już wcześniej informowaliśmy ma kosztować ćwierć miliona złotych, a koszty te pokrywa samorząd województwa w ramach środków na promocję z funduszy unijnych. W organizację wydarzenia, według swoich kompetencji, zaangażowane zostały również podległe samorządowi miasta MPGKiM (który m.in. przez kilka dni naprawiał połamane i zniszczone schody prowadzące do amfiteatru na muszli przy ul. Zjazd), Straż Miejska, oraz Urząd Miejski, który – jak przekazuje Łukasz Czech z ratusza - „pokryje koszty kateringu w wysokości 2 tys. zł dla przedstawicieli władz samorządów z terenu naszego województwa.”


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę