Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Patron zobowiązuje...

Marcin Sokołowski, uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 w Łomży wygrał IV Edycję Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „Generał Władysław Anders – Wielki Polak XX wieku”. W konkursie wiedzy wzięło udział blisko 30 uczniów klas IV – VI ze szkół podstawowych z Łomży, Białegostoku, Grajewa i Rakowo–Bogini.

Maj w Szkole Podstawowej Nr 4 w Łomży noszącej imię Generała Władysława Andersa przepełniony jest uroczystościami o charakterze patriotycznym. W tym roku, w związku z przypadającą 70 rocznicy bitwy pod Monte Cassino i wspaniałego zwycięstwa żołnierzy II Korpusu Polskiego  dowodzonego przez generała Andersa, uroczystości miały szczególnych charakter. W szkole odbywa się szereg przedsięwzięć poświęcony patronowi. Punktem kulminacyjnym był zaś czwartkowy finał Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „Generał Władysław Anders – Wielki Polak XX wieku”. To już czwarta edycja konkursu, która do łomżyńskiej „czwórki” przyciąga młodych historyków nie tylko z miasta, ale z całego regionu. W tym roku swoje reprezentacje wystawiło 9 szkół podstawowych z Łomży, Białegostoku, Grajewa i Rakowo–Bogini. 
Prace oceniała komisja konkursowa w składzie: Jadwiga Tomaszewska – organizator konkursu, nauczyciel historii, Andrzej Muczyński – IPN Oddział Białystok, chor. Mariusz Toński – komendant Ochrony Warsztatów Technicznych w Łomży, Dariusz Mieczkowski – administrator strony www.patronanders.pl 
Najwięcej o Generale Andersie wiedział Marcin Sokołowski z SP4 Łomża. Drugie miejsce zajął Jakub Zdzieniecki uczeń Społecznej Szkoły Podstawowej Nr 1 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Białymstoku, a trzecie Mikołaj Jastrzębski z SP5 Łomża. Jury wyróżniło Adriana Ptak z SP10 Łomża. 
Jednocześnie rozstrzygnięto także konkurs plastyczny, pod takim samym tytułem, w którym wzięło udział 30 dzieci klas O – III: SP5 Łomża, SP Podgórze, SP4 Łomża. 
Zwyciężyła praca Oskara Żebrowskiego z łomżyńskiej „czwórki” przed pracą Kacpra Zaczka z Oddział Przedszkolny „czwórki” a na trzecim miejscu znalazła się praca Marii Róży Chmielewskiej z SP5 Łomża. 

Szkolne uroczystości poświęcone Andersowi w „czwórce” będą jeszcze kontynuowane w przyszłym tygodniu. W poniedziałek uczniowie najstarszych klas spotkają się w MBP z Ryszardem Stępień - potomkiem żołnierza II Korpusu z Armii Andersa – Józefa Stępnia, w czwartek w szkole będzie gościł Łukasz Wierzbicki, autor książki „Dziadek i niedźwiadek”, a we środę zaplanowano festyn rodzinny „Rodzinna majówka”.

 

Fot. SP4

210407125521.jpg
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę