Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Parlamentarny sukces uczniów „Jedynki”

- Eryk Mroczko i Rafał Wierciszewski, dwóch uczniów z Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Łomży, pojedzie do Warszawy, aby 1. czerwca wziąć udział w obradach XX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży – informuje wicedyrektor PG nr 1 Anna Zakrzewska. - Jako jedyni gimnazjaliści znaleźli się w gronie 16 uczniów, głównie licealistów, z naszego województwa, którzy zostali posłami Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Wicedyrektor Zakrzewska opowiada, jak niełatwo było osiągnąć ten sukces. Kluczem do niego był udział w zorganizowanej przez szkołę debacie, poświęconej niskiej aktywności wyborczej Polaków, a szczególnie ludzi młodych. W całej Polsce odbyło się 477 podobnych debat. Na platformie internetowej Sejmu zarejestrowały się 654  zespoły. Do udziału w obradach sejmu zakwalifikowano 230 dwuosobowych grup. Tylko dwa najlepiej ocenione zespoły z każdego województwa weszły w skład komisji problemowej i zostały zaproszone na prestiżowe warsztaty w Warszawie, które odbyły się 10. i 11. maja. Przedstawiciele PG nr 1 – Eryk Mroczko i Rafał Wierciszewski uzyskali najwyższą notę po przeprowadzonej debacie wśród uczniów w województwie  podlaskim, więc zostali reprezentantami naszego regionu na seminarium w gmachu Sejmu RP. - Warto podkreślić, że Eryk i Rafał to już kolejni uczniowie PG1, którzy reprezentowali nasze województwo podczas obrad sejmu – cieszy się wicedyrektor.-  Od 2005 roku udało się nam przygotować już dziewięcioro młodych posłów. 
Oprócz sukcesów parlamentarnych, Publiczne Gimnazjum nr 1 szczyci się wysokim poziomem nauczania. W tym roku szkolnym, podobnie jak w poprzednich latach, 23 uczniów zdobyło zaszczytny tytuł laureata w wojewódzkich konkursach przedmiotowych, co pod względem liczby laureatów dało szkole 2. miejsce w rejonie i mieście Łomża oraz 8. wśród wszystkich gimnazjów w województwie podlaskim. - Jeżeli dodać do tego corocznie dobre wyniki egzaminów gimnazjalnych, potwierdzone wysokim wskaźnikiem Edukacyjnej Wartości Dodanej, i triumfy w innych konkursach oraz zawodach sportowych, bez zbędnej skromności możemy powiedzieć, że „Jedynka” to szkoła sukcesu! - nie wątpi wicedyrektor Anna Zakrzewska.

Opr.: Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę