Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 22 marca 2023 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5910

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Pożegnanie maturzystów

25 kwietnia 2014r maturzyści "EKONOMIKA" zakończyli przygodę ze szkołą średnią. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i młodsze koleżanki i koledzy uroczyście pożegnali swoich absolwentów.

Szanowna Rado Pedagogiczna, drodzy Absolwenci i Rodzice!

25 kwietnia 2014 roku to dla 210 naszych absolwentów dzień szczególny - kończą oni swoją 3 lu 4 letnią przygode edukacyjną w naszej szkole. Dziś wręczymy Wam świadectwa ukończenia liceum lub technikum, które są przepustką do najtrudniejszych dla młodych ludzi egzaminów - maturalnego i potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Świadectwa ukończenia szkoły, egzaminy maturalne i zawodowe są symbolem Waszego wejścia w samodzielne życie świata dorosłych, ale przede wszystkim symbolem odpowiedzialności w stosunku do innych ludzi, również w stosunku do samego siebie.

Czy szkoła, czy my nauczyciele, przygotowaliśmy Was do podejmowania trudnych decyzji, do odróżniania Światła od Ciemności, Dobra od Zła. Wierzę, że zderzenia z nielekką rzeczywistością potraficie wyjść obronną ręką, że wyposazyliśmy w wiedzę i umiejętności, byście byli dobrymi ludźmi, energicznymi, przedsiębiorczymi, aktywnymi, ale również empatycznymi, którzy potrafią zdobyć się na czuły gest, uśmiech zrozumienia, pomoc tym, którzy tego potrzebują, bo nie wystarczy być człowiekiem, trzeba być dobrym człowiekiem.

Uczyliście się, by wiedzieć więcej, widzieć dalej, lepiej rozumieć świat i ludzi, uczyliście się rozwiązywać problemy, unikać zagrożeń, okreslać swoje miejsce w zmieniającej się rzyczywistości.

Wykorzystajcie to, czego nauczyła Was szkoła, nie zapomnijcie o tych, którzy nauczyli Was ciekawości do świata, zaszczepili chęć do nauki, udzielali wskazówek jak się uczyć, po co się uczyć. Wierzę w to głęboko, że ukończenie szkoły ponadgimnazjalnej, to jeden z etapów Waszej drogi edukacyjnej. Świat wymaga od Was większej wiedzy, większych umiejętności, więc twórczo należy odpowiedzieć na to wyzwanie.

Dziękuję wszystkim nauczcielom i pracownikom szkoły, za to że pomogliście przebrnąć przez trudy edukacyjne 210 młodym ludziom, za to ze wymagając od swoich uczniów pracy nad słabościami, wzmacnialiście w nich Dobro, Prawdę i Piękno. Szczególne podziękowania kieruję w stronę wychowawców klas maturalnych: p. Wioletty Markowskiej, Ewy Walewskiej, Beaty Dzięgielewskiej, Małgorzaty Skrodzkiej, Grażyny Mirkowskiej, Katarzyny Szymańskiej, Sylwi Wądołowskiej. Jestem przekonany, że Wasza niełatwa, a czasem mało wdzięczna praca zmieniała Waszych wychowanków, szarych zjadaczy chleba w ludzi pięknych i dobrych.

Wam, drodzy rodzice dziękuję za wspólną prace edukacyjną, za trud współpracy ze szkołą. Gratuluję osiągnięć edukacyjnych Waszych pociech. Jestem pewien, że nasza wspólna praca zaowocuje ich pomyślną przyszłością.

Życzę naszym absolwentom spełnienia marzeń i planów, zyczę, byście odnaleźli swoje miejsce w świecie. Moi drodzy, niech zabrzmi dla was ostatni dzwonek w murach "Ekonomika"

Paweł Drozyner - Dyrektor ZSEiO nr 6 w Łomży

 

Drodzy Wychowankowie

Jeszcze tylko kilka chwil i w dłoniach zaszeleszczą Wam świadectwa ukończenia szkoły, zamknięcie za sobą drzwi, aby za chwilę otworzyć kolejne. Ale przecież początek to tak naprawdę ciąg dalszy, a księga zdarzeń otwarta już w połowie.

Dzisiejszy dzień zamyka kolejny etap Waszego życia. Kończycie szkołę  i wkraczacie w dorosłość, która będzie dla Was prawdziwym sprawdzianem dojrzałości. Wierzę, że lata spędzone w szkole staną się wstępem do dorosłego życia, a zdobyte doświadczenia pozwolą pokonać wiele przeszkód, tak, aby w momentach trudnych zawsze mieć nadzieję dni pogodnych.

Jakąkolwiek obierzecie karierę, postawcie sobie w niej cel wzniosły. Miejcie kult wielkich ludzi i wielkich rzeczy. Wkroczcie w następny etap Waszego zycia ze świadomością własnej siły i swych mozliwości. Miejcie w sobie zapał i entuzjazm. Bierzcie z życia  to, co najlepsze, czujcie to co piekne i kochajcie co dobre - bo w tym objawia sie cel życia rozumnego.

Życzę Wam połamania piór na egzaminach maturalnych, dostania się na wymarzone studia, ale przede wszystkim spełnienia w zyciu. Jesli chcecie, by życie uśmiechnęło do Was, przynieście mu najpierw dobry humor. Dziękuję i zycze powodzenia.

Wioletta Markowska - w imieniu wszystkich wychowawców klas maturalnych

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Elżbieta Szleszyńska
pon, 28 kwietnia 2014 23:22
Data ostatniej edycji: pt, 03 kwietnia 2015 22:14:39

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę