Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

W czwartą rocznicę katastrofy smoleńskiej

Kilkadziesiąt, około 30-40, łomżan w czwartkowy poranek w Dolinie Pamięci przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego składając kwiaty i zapalając znicze uczciło pamięć 96 osób, z Prezydentem RP Lechem Kaczyński na czele, które zginęły w katastrofie smoleńskiej. Cztery lata temu, o godzinie 8.41 samolot z najwyższą polską delegacją na uroczystości 70. rocznicy mordu Katyńskiego rozbił się podchodząc do lądowania na lotnisku w Smoleńsku. Dziś w Łomży punktualnie o 8.41 włączono syreny alarmowe...

W katastrofie zginęli wybitni Polacy: Prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta. Zginęło także 10 duchownych różnych wyznań, przedstawiciele ministerstw, instytucji państwowych, Federacji Rodzin Katyńskich, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, stanowiące polską delegację na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, a także załoga samolotu. 

Jeszcze w 2010 roku w Dolinie Pamięci przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, w sąsiedztwie pomnika Sybiraków, stanął obelisk upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej - kamień z wbitym, rozerwanym fragmentem skrzydła samolotu z polską szachownicą. Inicjatorem budowy pomnika był ówczesny prezydent Jerzy Brzeziński, a pomnik zaprojektował Tadeusz Babiel,

Foto:
Foto: Delegacja władz miasta z prezydentem Łomży Mieczysławem Czerniawskim na czele (fot. UM Łomża)
Foto: Delegacja PiS z posłem Lechem Kołakowskim
Foto: Delegacja powiatu łomżyńskiego ze starostą Lechem Szabłowskim
Foto:
Foto: Delegacja Wojska Polskiego z majorem Krzysztofem Rabkiem
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę