środka, 22 listopada 2017 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5793

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


ŻOŁNIERZE "WYKLĘCI

31 marca klasy pierwsze i drugie uczestniczyły w projekcji filmu dokumentalnego o żołnierzach „Wyklętych”. Młodzież miała przyjemność również spotkać się z żołnierzami Narodowych Sił Zbrojnych – weteranami walk o wolną Polskę.

W sali widowiskowej szkół katolickich uczniowie wysłuchali relacji przeprowadzonych z żołnierzami NSZ, którzy przed kamerą opowiadali o wydarzeniach z tamtych lat.. Uczniowie z wielką uwagą wysłuchali relacji, czego dowodem były brawa dla ich autorów.

Słowa Zbigniewa Herberta: „Ponieważ żyli prawem wilka, historia o nich głucho milczy…” długo były prawdziwe. Dopiero od kilku lat 1 marca obchodzony jest w Polsce Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Przywrócono do panteonu bohaterów narodowych tych, którzy stanęli do walki przeciwko sowieckiej okupacji. Jesteśmy przekonani, że pozostaną w pamięci młodego pokolenia jako obrońcy polskiej niepodległości.

K. Domalewski

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Elżbieta Szleszyńska
so, 05 kwietnia 2014 21:53
Data ostatniej edycji: pt, 03 kwietnia 2015 22:11:49

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0