Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5909

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


ŻOŁNIERZE "WYKLĘCI

31 marca klasy pierwsze i drugie uczestniczyły w projekcji filmu dokumentalnego o żołnierzach „Wyklętych”. Młodzież miała przyjemność również spotkać się z żołnierzami Narodowych Sił Zbrojnych – weteranami walk o wolną Polskę.

W sali widowiskowej szkół katolickich uczniowie wysłuchali relacji przeprowadzonych z żołnierzami NSZ, którzy przed kamerą opowiadali o wydarzeniach z tamtych lat.. Uczniowie z wielką uwagą wysłuchali relacji, czego dowodem były brawa dla ich autorów.

Słowa Zbigniewa Herberta: „Ponieważ żyli prawem wilka, historia o nich głucho milczy…” długo były prawdziwe. Dopiero od kilku lat 1 marca obchodzony jest w Polsce Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Przywrócono do panteonu bohaterów narodowych tych, którzy stanęli do walki przeciwko sowieckiej okupacji. Jesteśmy przekonani, że pozostaną w pamięci młodego pokolenia jako obrońcy polskiej niepodległości.

K. Domalewski

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Elżbieta Szleszyńska
so, 05 kwietnia 2014 21:53
Data ostatniej edycji: pt, 03 kwietnia 2015 22:11:49

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę