Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5909

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


U Pauliny

Podczas klasowej wigilii do klasy II B dotarła wiadomość o powiększeniu się liczebności klasy. Pod numerem 37 na liście uczniów znalazła Paulina Sokół, która będąc uczennicą I LO przy Bernatowicza, uległa wypadkowi na nowym basenie w Łomży. Paulina tonęła w kwietniu 2010 r. i doznała uszkodzenia mózgu z powodu długiego niedotlenienia. Na pięć miesięcy zapadła w śpiączkę. Po czteroletniej rehabilitacji odzyskała częściową sprawność i wróciła do szkoły, do VI LO.

Od stycznia 2014 r. Paulina uczy się w domu. We wtorek, 21 stycznia odwiedziła ją delegacja koleżanek i kolegów z nowej klasy. Wszyscy z wizytą szli dosyć niepewnie, z różnymi odczuciami. Do tej pory z osobami niepełnosprawnymi mieli niewielki kontakt. Bali się jak przyjmie wizytę Paulinka, czy zaakceptuje ich towarzystwo.

Spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej atmosferze. Paulinka, jej mama i ciocia bardzo ucieszyły się z wizyty gości. Młodzież opowiedziała o swoich zainteresowaniach, planach i funkcjonowaniu klasy.  Paulina razem z nimi śmiała się, próbowała odpowiadać, chociaż z trudem. Uważnie słuchała rozmówców. Powoli odwracała też głowę, uważnie ich obserwowała, by zapamiętać twarze. Wracając do szkoły, planowali kolejne wizyty. Cieszyli się, że mogą być potrzebni nowej koleżance. Wracali z nadzieję,  że takie wizyty pomogą jej psychicznie, że w gronie przyjaciół otworzy się, pokona depresję szybciej niż z psychologiem.

Młodzież apeluje do każdego, kto może przekazać na kosztowną rehabilitację swój 1 procent o pomoc.

KRS 00000 37904

Cel: 11892 Sokół Paulina

Wiecej o Paulinie:

http://4lomza.pl/index.php?wiad=34596

http://dlapauliny.pl/

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Elżbieta Szleszyńska
pon, 03 lutego 2014 19:31
Data ostatniej edycji: pt, 03 kwietnia 2015 21:47:25

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę