Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Z wystawy na studniówkę

– Ta wystawa to podsumowanie naszej wspólnej pracy i zarazem dowód na to, że w porównaniu z Warszawą, Gdańskiem czy Krakowem, nie mamy się czego wstydzić – mówi Lidia Radziwanowicz, dyrektor Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka w Łomży. – Mamy bowiem w Łomży prawdziwe talenty, które potem nie mają problemów ze zdaniem na studia czy znalezieniem pracy! Doroczną wystawę prac maturzystów łomżyńskiego „Plastyka” otwarto w Muzeum Północno-Mazowieckim w Łomży. Dla większości z nich był to najważniejszy wieczór w życiu. – To dla nas podwójne wydarzenie oznaczające wkroczenie w dorosłość, później już tylko matura i studia! – mówi Kinga Monika Czaplicka.

Lepszego podsumowania nie można sobie wyobrazić, ponieważ rozwój talentów i zdolności artystycznych uczniów to jeden z priorytetów nauczania w Liceum Plastycznym im. Wojciecha Kossaka. Na wystawie zaprezentowano więc efektowne przykłady tego, czym tegoroczni maturzyści, wychowankowie Edyty Ejsmont i  Katarzyny Swoińskiej, zajmowali się w ostatnich miesiącach: fotografie, rysunki, malarstwo olejne i akrylowe, rzeźby oraz, po raz pierwszy na wystawie studniówkowej, projekty graficzne, jak plakaty czy znaki graficzne.
– Chcieliśmy pokazać, że przygotowujemy absolwentów również do przyszłej pracy – podkreśla Lidia Radziwanowicz. – Mogą ją podjąć tuż po szkole, bo są przygotowani do tworzenia projektów graficznych, które w tej chwili w reklamie czy poligrafii są niezbędne.
Wysoki poziom prac składających się na wystawę potwierdza jednak to, o czym wielu młodych adeptów sztuk plastycznych mówiło w kuluarach: marzą im się studia na artystycznych kierunkach, planują więc zdawać na Akademię Sztuk Pięknych czy inne uczelnie, na których będą mogli poszerzyć i rozwinąć to, czego nauczyli się przez cztery lata w Łomży. Zanim jednak tak się stanie, przed nimi kilka miesięcy ciężkiej pracy, dyplom, matura i egzaminy na studia. Na razie zaś liczyła się tylko i wyłącznie wyczekiwana studniówka, na którą maturzyści udali się tuż po otwarciu wystawy i koniecznej, w przypadku pań, zmiany eleganckich szpilek na bardziej odpowiednie, na śnieżną i mroźną aurę, obuwie. 
Nie zapomnieli też o kwiatach i podziękowaniach dla swych profesorów, a ci wszyscy, którzy zechcą zapoznać się z efektami ich wspólnej, twórczej pracy, mogą oglądać wystawę prac maturzystów łomżyńskiego „Plastyka” w Muzeum Północno-Mazowieckim w Łomży przez najbliższy miesiąc.
– Cztery lata pracy nie poszły tu na marne – ocenia Lidia Radziwanowicz. – Młodzież, rozpoczynając u nas naukę, miała różne zdolności i rozwinęła je w znacznym stopniu. 
Dla nas, pedagogów, jest to bardzo satysfakcjonujące i każda taka wystawa jest dla nas dużym przeżyciem!

Wojciech Chamryk
Zdjęcia: Elżbieta Piasecka – Chamryk

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę