Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5909

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


XII edycja konkursu „MAT – wygrywa Miłość Akceptacja Tolerancja”.

Wzorem lat ubiegłych Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Białymstoku uświetniła obchody Światowego Dnia AIDS organizując konkurs na tekst i wykonanie piosenki o HIV/AIDS ph. „MAT – wygrywa Miłość Akceptacja Tolerancja”. Ta forma edukacji prozdrowotnej skupia co roku uzdolnioną artystycznie młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych województwa podlaskiego, która w swoich autorskich utworach propaguje hasła miłości, akceptacji i tolerancji wobec osób żyjących z HIV i chorych na AIDS.

Konkurs był przedsięwzięciem 3-etapowym. Rozpoczęły go przesłuchania wstępne, w czasie których jury oceniało wszystkich zgłoszonych artystów pod kątem sposobu wykonania, interpretacji oraz walorów edukacyjnych prezentowanych utworów.

Wykonawcy wyłonieni na drodze eliminacji, uczestniczyli w dwudniowych warsztatach przygotowujących do koncertu finałowego, które umożliwiły poszerzenie i usystematyzowanie wiedzy o HIV/AIDS, szlifowanie warsztatu artystycznego oraz doskonalenie wizerunku scenicznego pod okiem doświadczonych trenerów.

Efektem pracy nad początkowo amatorskimi wykonaniami stały się profesjonalnie przygotowane utwory, które znajdą się na wydanej płycie. Kulminacyjnym punktem konkursu był koncert galowy w dniu 29 listopada 2013 roku, który miał na celu wyłonienie zwycięzców zmagań oraz zaakcentowanie obchodów Światowego Dnia AIDS przypadającego dwa dni później.

Odbył się on w sali kinowej Białostockiego Ośrodka Kultury, dokąd licznie przybyła publiczność wspierająca swoich faworytów.

Spośród 13 zaprezentowanych utworów jury wyłoniło czterech zwycięzców oraz przyznało nagrodę specjalną za tekst.

Wśród laureatów konkursu znalazł się nasz uczeń Jakub Pogorzelski z klasy IIIA, który autorskim utworem pt „Odbicie” zdobył III miejsce.

Laureaci konkursu zostali uhonorowani podczas uroczystego wręczenie nagród, które 9 grudnia 2013r. o godz. 11:00 w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku.

Gratulujemy Kubie wielkiego sukcesu.

K. Domalewski

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Elżbieta Szleszyńska
pt, 10 stycznia 2014 19:55
Data ostatniej edycji: pt, 03 kwietnia 2015 21:45:04

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę