Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5909

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


‘’Poezja zachowuje od zniszczenia tchnienie boskości w człowieku‘’

Adwentowe oczekiwanie z poezją

Słowa P. B. Shelley'a "Poezja zachowuje od zniszczenia tchnienie boskości w człowieku" stały się myślą przewodnią konkursu recytacji poezji religijnej, który odbył się w naszej szkole 17 grudnia 2013 r.. Jego organizatorkami były: pani Izabela Haponik i siostra Maria Sieczka.

Nie był to jednak zwyczajny konkurs i termin jego organizacji też nie przypadkowy.

Recytacja poezji poświęconej naszemu Stwórcy miała wprowadzić wszystkich w atmosferę Adwentu i radosnego oczekiwanie na narodziny Dzieciątka Jezus...

Sala, w której miał miejsce zamieniła się przy pomocy uczniów w niezwykłe miejsce. Stoliki nakryto białymi obrusami, zapalono świece i obsypano je płatkami róż. Na każdym stoliku znalazły się także półmiski ze słodkościami.

Nas - uczestników nie było wielu, zaledwie dziesięć osób, ale dzięki temu konkurs ten przestał być taki ’straszny’. Czuliśmy się swobodnie mimo stresu i tremy. Każdy recytator mógł przyjść z osobą towarzyszącą, której obecność była ogromnym wsparciem.

Nasze występy oceniało jury w składzie:

Pan Dyrektor Paweł Drożyner,

pani prof. Jadwiga Rogalska,

siostra Maria Sieczka

pani prof. Izabela Haponik.

Recytatorzy dokonali ciekawych interpretacji wybranych utworów. Pojawiły się m.in. wiersze Ojca Świętego Jana Pawła II, ks. Jana Twardowskiego, Tadeusza Kęsika czy Zbigniewa Herberta. Nie zabrakło chwil wzruszeń i dreszczy emocji podczas słuchania głosowych interpretacji poezji w wykonaniu naszych kolegów i koleżanek.

Występ jednej z uczestniczek, Oli Wasilewskiej z kl. III TL różnił się od pozostałych. Przedstawiła ona wiersz w formie śpiewanej, przy akompaniamencie gitary (na instrumencie zagrała uczennica klasy III TA - Anna Grzymała ).

Po zakończeniu konkursu jury udało się na naradę, aby wytypować zwycięzców.

Pierwsze miejsce przyznano uczennicy kl. I B - Aleksandrze Kulikowskiej, drugie miejsce przypadło w udziale mi - Joannie Modzelewskiej z klasy II A, natomiast III miejsce zajęła Karolina Konopka z klasy II B.

Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci porcelanowych aniołków, ciekawych książek i dyplomów. Dzięki temu konkursowi, mieliśmy okazję głosić w niecodzienny sposób chwałę Boga a także odkryć piękno poetyckiego słowa. W końcu recytacja wyzwala wrażliwość na sztukę a tym samym ocala w nas tchnienie boskości.

Przygotowała Joanna Modzelewska kl. II A

Elżbieta Szleszyńska
nie, 05 stycznia 2014 23:55
Data ostatniej edycji: pt, 03 kwietnia 2015 21:47:39

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę