Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Teatralne zmagania gimnazjalistów

“Bóg się ukrył dlatego, by świat było lepiej widać” w wykonaniu gimnazjalistów z Rutek, “Jedno życie” zaprezentowane przez uczniów gimnazjum nr 3 w Łomży i pantomima na temat nietolerancji w wykonaniu uczniów łomżyńskiego gimnazjum nr 6 – to spektakle nagrodzone przez jury łomżyńskiego finału Festiwalu Małych Form Teatralnych. W poniedziałek w Teatrze Lalki i Aktora odbyły się eliminacje strefowe trzeciej edycji FMFT pt. “Dramat i tragedię pozostaw teatrowi”.


Głównym organizatorem Przeglądu jest Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, który zorganizował go wspólnie m.in.: z Kuratorium Oświaty i łomżyńskim Teatrem.
Celem festiwalu jest stworzenie w środowisku młodzieży skutecznych mechanizmów obronnych wobec negatywnych zjawisk społecznych. Poprzez treść spektakli teatralnych młodzi ludzie uczą się przeciwstawiać narkomanii, alkoholizmowi, przemocy i nietolerancji.
W poniedziałek jury oceniało 12 spektakli przygotowanych przez gimnazjalistów z terenu byłego województwa łomżyńskiego. W jego opinii najlepiej zaprezentowały się zespoły młodych aktorów z Rutek, Publicznego Gimnazjum nr 3 i nr 6 z Łomży. Zwycięzcy w nagrodę mają reprezentować region podczas finału FMFT w Teatrze Dramatycznym im. A. Węgierki w Białymstoku.
230804070022.gif

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę