Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5909

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


55 lat HONOROWEGO KRWIODAWSTWA

22 listopada 2013 roku w Centrum Kultury odbyły się uroczystości 55-lecia Honorowego Krwiodawstwa PCK. Dyrektor i Pracownicy RCKiK w Białymstoku przekazali podziękowanie dla Dyrekcji Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży za szczególny wkład w ratowanie zdrowia i życia ludzkiego oraz propagowanie idei honorowego krwiodawstwa.

W jubileuszu 55-lecia Honorowego Krwiodawstwa PCK w Centrum Kultury uczestniczyło około 150 osób, oddających bezpłatnie najcenniejszy lek na ziemi. Podczas jubileuszu dr Anna Ogrodnik-Wycik przedstwiła historią z perspektywy całego ruchu krwiodawstwa. Można było dowiedzeć się, m.in., że przed 1953 r. w szpitalu Św. Ducha przy ul. Wiejskiej w Łomży krew przetaczano bezpośrednio podczas operacji chirurgicznej. Jeśli bezecenny lek w ogóle gromadzono, to w szklanych butelkach.

Gratulacjom i podziękowaniom nie było końca, gdy dziesiątki kolejnych łomzyńskich społeczników za dziesiątki litrów bezcennego daru życia otrzymywało zasłużoną postawą i czynem odznakę Zasłużony Honorowy Dawca Krwi...

Akcje krwiodawcze w Ekonomika to już tradycja szkoły. W szkole każdego roku, 40-60 honorowych dawców krwi przekazyje  80 litrów krwi życiodajnego płynu. Uczniowie i nauczyciele chętnie włączają się do akcji krwiodawstawa, by w ten sposób pomóc bliźniemu, a przecież nie ma nic ważniejszego od zdrowia i życia ludzkiego.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Elżbieta Szleszyńska
śr, 04 grudnia 2013 11:39
Data ostatniej edycji: pt, 03 kwietnia 2015 21:29:51

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę