Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5911

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Święto Niepodległości

W dniu 12 listopada br. społeczność naszej szkoły uczciła 95 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Już na kilka dni przed akademią w szkole dominowały narodowe barwy. Na biało czerwonym tle dekoracji dumnie rozpościerał skrzydła orzeł w złotej koronie. O tym, że wolność została okupiona krwią przypominały proste, brzozowe krzyże i zapalone znicze. Rangę i narodowy charakter święta podkreśliły też zrobione przez nauczycieli, uczniów i gości kotyliony w barwach polskiej flagi.

W dniu akademii zdobiły one nasze ubrania i dowodziły, że pamiętamy… Akademia przygotowana przez uczniów klas pierwszych i drugich pod kierunkiem p. Izabeli Haponik i dyr. Krzysztofa Domalewskiego kontynuowała nastrój zadumy i powagi. Pojawiły się na niej utwory liryczne dotyczące walki o niepodległość, mówiące o dramacie żołnierzy i ich rodzin. Na scenie pojawiły się uczennice odgrywające role ożałobionych wdów, a także chłopcy ubrani w wojskowe mundury. Wierszom towarzyszyła muzyka Szopena oraz pieśni żołnierskie, które razem ze szkolnym chórem nuciła cała społeczność „Ekonomika”. Bo któż nie zna „Piechoty” czy piosenki „Rozkwitały pąki białych róż…” Oprócz pokazu słowno - muzycznego wyświetlony został kilkuminutowy , animowany film omawiający najważniejsze wydarzenia z historii Polski od czasów rozbiorów do dziś. Akademię zakończyła piosenka Jana Pietrzaka „Żeby Polska” , której refren odśpiewali wspólnie wszyscy artyści.

opr. Izabela Haponik

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Elżbieta Szleszyńska
pon, 18 listopada 2013 21:09
Data ostatniej edycji: pt, 03 kwietnia 2015 21:37:02

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę