Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5909

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Wycieczka uczniów technikum

W dniu 24 -25 października 2013 roku 25 uczniów klasy IV TC , 13 uczniów klasy IV TA i 1 uczeń klasy IV TT wraz z opiekunami panią Katarzyną Szymańską, wicedyrektorem Krzysztofem Domalewskim, ks. Adamem Izbickim i panem Michałem Polkowskim uczestniczyło w wycieczce Kraków- Zakopane- Oświęcim – Częstochowa.

Wyjazd do dawnego grodu Kraka, zimowej ,, stolicy’’ Polski i muzeum obozu zagłady Auschwitz – Birkenau był doskonałym momentem do poznania historii naszego kraju, zarówno tej pamiętającej czasy Jagiellonów jak i współczesnej z okresu II wojny światowej.

W Krakowie młodzież miała okazję zwiedzić Wawel, Kaplicę Zygmuntowską, Rynek Główny i dziedziniec Collegium Maius, najstarszy budynek Akademii Krakowskiej, na którym znajduje się zabytkowy zegar z ruchomymi figurami, wygrywający melodię Gaudeamus Igitur.

W Zakopanem nieodzownym elementem była wizyta pod Wielką Krokwią, czyli Skocznią im. Stanisława Marusarza a następnie spacer i wypoczynek na głównym deptaku stolicy polskich Tatr – Krupówkach.

Ostatnim punktem pierwszego dnia wycieczki i zarazem miejscem noclegu była Białka Tatrzańska z pięknymi widokami na częściowo ośnieżone Tatry.

Drugi dzień dostarczył uczestnikom wycieczki emocji związanych ze zwiedzaniem obozy zagłady a obecnie Muzeum Auschwitz – Birkenau. Dla wieku uczestników wyjazdu było to pierwsze zetknięcie z martyrologią II wojny światowej i wielkie wewnętrzne przeżycie.

Końcowym etapem wycieczki była Częstochowa, gdzie nasi uczniowie przyłączyli się do młodzieży diecezji łomżyńskiej uczestniczącej w corocznym modlitewnym spotkaniu maturzystów na Jasnej Górze.

Wycieczka dostarczyła młodzieży licznych i niezapomnianych wrażeń. U niektórych pozwoliła obudzić ukryte talenty, zwłaszcza wokalne a niektórym ,, okoniom”/ wtajemniczeni zrozumieją/ nie pozwoliła ,,zmrużyć oka”.

opr. Katarzyna Szymańska

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Elżbieta Szleszyńska
cz, 31 października 2013 19:57
Data ostatniej edycji: pt, 03 kwietnia 2015 21:25:19

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę