Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Ruszy remont Filharmonii?

Główne zdjęcie
FKWL - wizualizacja sali. Autor: Pracownia Projektowa Architektury i Akustyki Sound & Space Robert Lebioda.

- Ratusz przygotowuje przetarg na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych pierwszego etapu przebudowy budynku Filharmonii Kameralnej – podała Anna Sobocińska rzecznik prasowy prezydenta Łomży. - Zależy nam, aby prace remontowe ruszyły już w listopadzie, po wyłonieniu wykonawcy robót. Na pierwszy „ogień” do remontu pójdzie zaplecze budynku niemniej z użytkowania wyłączony będzie cały budynek. Filharmonia wypowiada rezerwujące wynajmu sali na listopad i grudzień. Sama ma w tym czasie występować w Centrum Katolickim przy Sadowej.

Kilka lat temu Filharmonia Kameralna przejęła salę widowiskową dawnego Urzędu Wojewódzkiego. Od początku mówiono, że konieczny jest jej remont, niemniej ze względu na znaczne koszty przedsięwzięcia i brak dofinansowania zewnętrznego inwestycja była odwlekana. W tym roku, za sprawą obskurnej toalety uwiecznionej na zdjęciu i rozpropagowanej przez popularnego aktora Tomasz Karolaka władze miasta zadeklarowały, że remont wreszcie się rozpocznie. I wydaje się, że wreszcie są na to i realne szanse. 
- 20 sierpnia 2013 roku złożyliśmy wniosek o wydanie pozwolenia na budowę – mówi Anna Sobocińska rzecznik prasowy prezydenta Łomży. - Będzie ono obejmowało przebudowę i rozbudowę budynku Filharmonii wraz z towarzyszącym zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną. 
Na cały remont potrzebne są miliony złotych, których póki co nie ma w budżecie miasta. Jest kilkaset tysięcy złotych, które mają wystarczyć na pierwszy etap – ten z toaletą.
- Zakres przebudowy wraz z rozbudową w pierwszym etapie obejmie część administracyjno-biurową od piwnic po dach budynku – mówi Sobocińska. - Planujemy wykonanie generalnego remontu budowlanego tej części, przebudowę pomieszczeń i zmianę funkcji kilku z nich. Remontowane będą m.in. łazienki, klatka schodowa, korytarze, pokoje administracji i pomieszczenia magazynowe na instrumenty. Od strony Szosy Zambrowskiej powstaną dwa wejścia – do klatki schodowej i do portierni. W remontowanych pomieszczeniach zostaną wymienione okna i drzwi. Remont obejmie też instalacje sanitarne i elektryczne. 

Kolejne etapy remontu mają być prowadzone później. Miasto Łomża planuje złożyć wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o dofinansowanie przebudowy budynku Filharmonii w ramach programu „Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego”. Program realizowany jest w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014.


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę