Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 21 czerwca 2021 napisz DONOS@

Rządowe dotacje dla przedszkoli. Także na zajęcia dodatkowe

- W środę 18 września wojewoda podlaski przekazał na konta podlaskich samorządów pierwszą transzę rządowych dotacji dla przedszkoli - 3 mln 620 tys zł - informuje Joanna Gaweł, rzecznik wojewody. - Pieniądze te mogą być wykorzystane przez przedszkola na różne cele, również na zajęcia dodatkowe. W tym roku dotacja na każde dziecko wyniesie 414 zł.

Od września 2013 r. ograniczone zostało pobieranie przez gminę opłat od rodziców za pobyt dziecka w przedszkolu, do maksymalnie 1 zł za godzinę, powyżej pięciu godzin bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki. W zamian samorządy otrzymują rządową dotację, dzięki której mogą sfinansować między innymi zajęcia dodatkowe.
- Zajęcia takie, jak np. rytmika, taniec, plastyka powinny być organizowane w ramach wychowania przez sztukę, które jest wpisane w podstawę programową wychowania przedszkolnego - podkreśla Joanna Gaweł podając linki do wytycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Zajęcia dodatkowe w przedszkolach mogą być opłacane z dotacji z budżetu państwa – stanowisko MEN

List Ministra Edukacji w sprawie zajęć dodatkowych w przedszkolach

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę