Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Wypadkowa sobota

W sobotę w wyniku tragicznych wypadków drogowych w województwie podlaskim zginęły dwie osoby. Jedna z ofiar to 16-latek, który jechał audi A4, druga to 32-letnia piesza, najpierw potrącona przez ciężarówkę, a później przejechana przez dwa inne samochody.

Jak podaje policja w sobotę około 16:10 doszło do tragicznego w skutkach wypadku na trasie Aleksandrowo-Mierzynówka w gminie Grodzisk w powiecie siemiatyckim. Z dotychczasowych ustaleń mundurowych wynika, że 16-letni, nieposiadający uprawnień do kierowania pojazdamimieszkaniec pobliskiej miejscowości jechał audi A4. Zmierzając w kierunku Mierzynówki, na prostym odcinku drogi z nieustalonych na razie przyczyn zjechał na prawe pobocze, a następnie do przydrożnego rowu, gdzie auto uderzyło w drzewo. W wyniku doznanych obrażeń ciała16-latek zginął na miejscu.

Niemal w tym samym czasie Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku odebrał sygnał o zdarzeniu drogowym na ulicy Świętokrzyskiej. Jak wynika z wstępnych ustaleń funkcjonariuszy 11-letnia rowerzystka jadąc przy krawędzi jezdni nagle skręciła w lewo najprawdopodobniej chcąc wjechać na przejście dla pieszych. Jednak w tym momencie uderzyła w zewnętrzne prawe lusterko jadącego lewym pasem ruchu, w tym samym kierunku chryslera. W rezultacie dziewczynka upadła na jezdnię. Wezwana na miejsce karetka pogotowia, odwiozła potrąconą nastolatkę urazem głowy do szpitala. 11-latka pozostała tam na obserwacji.

Pół godziny później w okolicach wsi Husaki na trasie wiodącej z Bielska Podlaskiego do Strabli doszło do kolejnego wypadku. Jak wstępnie ustalili policjanci 28-letni mieszkaniec Bielska Podlaskiego wsiadł za kierownice fiata uno nie mając do tego uprawnień. Będący pod wpływem alkoholu mężczyzna na łuku drogi stracił panowanie nad kierowanym pojazdem. Jego samochód najpierw zjechał na pobocze, potem do przydrożnego rowu i tam uderzył w skarpę. W wyniku wypadku kierujący doznał urazu głowy i nogi, zaś jego pijany 21-letni pasażer - urazu kręgosłupa. W tym stanie obaj mężczyźni zostali odwiezieni do szpitala.

Jeszcze przed północą doszło do kolejnej drogowej tragedii. Wówczas policjanci z Grajewa odebrali sygnał o wypadku na ul. Piłsudskiego  będącej ciągiem drogi nr 61 relacji Grajewo-Szczuczyn. Z wstępnych ustaleń funkcjonariuszy na miejscu zdarzenia wynika, że 31-letni kierowca ciężarowego renault potrącił najprawdopodobniej idącą środkiem drogi 32-letnią kobietę. Odrzucona siłą uderzenia na przeciwległy pas ruchu piesza została przejechana przez 2 samochody.Kobieta zginęła na miejscu.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę