Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Pojechali protestować

Główne zdjęcie
Andrzej Charubin i Henryk Piekarski

Ponad stu działaczy łomżyńskiej „Solidarności” o poranku wyjechało do Warszawy, gdzie dziś odbędzie się wielka ogólnopolska manifestacja pod hasłem „dość lekceważenia społeczeństwa”. - W autobusach są związkowcy z większości dużych zakładów z Łomży i regionu. Są nauczyciele, pielęgniarki, pracownicy wojska czy mleczarni – wymienia Henryk Piekarski, przewodniczący Oddziału Łomża NSZZ „Solidarność”. - Mamy dość tego rządu za to co ludziom zrobił – biedę i bezrobocie.

Andrzej Charubin, przewodniczący kolneńskiej Solidarności
Andrzej Charubin, przewodniczący kolneńskiej Solidarności
Andrzej Charubin i Henryk Piekarski testują trąbkę
Andrzej Charubin i Henryk Piekarski testują trąbkę
Henryk Piekarski, przewodniczący łomżyńskiej Solidarności
Henryk Piekarski, przewodniczący łomżyńskiej Solidarności

Manifestację w Warszawie zorganizowały trzy ogólnopolskie organizacje związkowe – Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność”, Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych i Forum Związków Zawodowych by wspólnie zaprotestować przeciwko antypracowniczej, antysocjalnej polityce rządu. 
„Nie godzimy się na dalsze lekceważenie społeczeństwa przez obóz rządzący. Ludzie są zdeterminowani, nie mogą dłużej żyć w biedzie i niepewności! Nie chcą masowo emigrować za chlebem, wychowywać na obczyźnie swoich dzieci!” - podkreślają.

- W Łomży także widać negatywny efekty rządzenia Donalda Tuska – mówi Henryk Piekarski, szef łomżyńskiej „Solidarności” - Dziś rano przyszło do nas starsze małżeństwo i przyniosło transparent z napisem „PO TUSKU ŁOBUSKU dorobek ich rządu ruin = bieda = bezrobocie” prosząc abyśmy go zawieźli do Warszawy i zostawili przed Sejmem. Tak zrobimy. Ludzie w całym kraju mają dość tego rządu.

Związkowcy zgromadzeni rano przed siedzibą „Solidarności” przy ul. Dwornej wsiedli do trzech autobusów. Choć wszyscy się uśmiechali podkreślają, że tak naprawdę nie ma powodów do radości czy śmiechu. 
- To nie jest wyjazd na piknik – mówili. 
Na transparentach, które ze sobą zabrali są hasła: „nie kłam”, „dość oszustwa” i „wiosna wasza, jesień nasza”. Mają też głośne gwizdki i trąbki aby było ich słychać daleko.
- Mamy coś jeszcze, ale to niespodzianka dla rządu – mówił Henryk Piekarski.
Jeden z autobusów, które wyjechały z Łomży po drodze zajechał do Zambrowa by zabrać zabrać delegację związkowców z tego miasta, drugi po manifestantów zatrzymał się w Śniadowie. W sumie jak szacuje Piekarski łomżyńska Solidarność na manifestacje wyjechała w sile około 130 ludzi. 
Osobno na wyjazd do Warszawy zbierali się nauczyciele zrzeszeni w Związku Nauczycielstwa Polskiego, którzy mają protestować w ramach marszu OPZZ-u, oraz działacze kółek rolniczych.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę