Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 13 czerwca 2021 napisz DONOS@
tekst płatny

Pinokio w Galerii Veneda

Wzruszające przygody Pinokia, drewnianego pajaca, który po wielu perypetiach stał się chłopcem, we wspaniałej interpretacji aktorów łomżyńskiego Teatru Lalki i Aktora, zobaczą w sobotę ci wszyscy, którzy odwiedzą Galerię Veneda. – Nie słyszałem, żeby w galeriach handlowych w Białymstoku czy Suwałkach były tak często tego typu działania, jak w Galerii Veneda w Łomży! – mówi Jarosław Antoniuk, dyrektor TLiA. – Ta galeria jest bowiem ważnym, kreatywnym miejscem, w którym, przy okazji zakupów, zawsze coś ciekawego się dzieje. A idea naszego teatru jest taka, by być jak najbliżej ludzi, dlatego jego funkcjonowanie nie ogranicza się tylko do budynku teatralnego. Nasz repertuar może być grany nie tylko w przestrzeni scenicznej, ale też wszędzie tam, gdzie może przyciągnąć i skupić uwagę widza. Dlatego zapraszamy wszystkich na „Pinokia” w Galerii Veneda!

Fot. TLiA Łomża
Fot. TLiA Łomża
Fot. TLiA Łomża
Fot. TLiA Łomża
Fot. TLiA Łomża
Fot. TLiA Łomża

Warto wybrać się  z dziećmi w sobotę na godz. 16.00 do Galerii Veneda, by przypomnieć sobie, a im pokazać, przygody bohatera ponadczasowej książki Carlo Collodiego. Tym bardziej, że „Pinokio” w reżyserii i adaptacji Jarosława  Antoniuka pomimo tego, że jest adresowany przede wszystkim do dzieci, jest też sztuką mogącą zainteresować również osoby dorosłe. Bo Pinokio, doświadczając wielu cierpień i upokorzeń, będących najczęściej efektem jego bezmyślności oraz głupoty, staje się w końcu człowiekiem. Spektakl łomżyńskiego teatru ukazuje ową przemianę w metafizyczny, wręcz  poetycki sposób.
– Oczywiście ten spektakl będzie w Galerii wyglądał zupełnie inaczej – mówi Jarosław Antoniuk. – To dosyć wysoki budynek, z inną akustyką, w którym trudno będzie o typowo teatralną aurę. Ale sam uniwersalizm „Pinokia”, fantastyczne lalki, świetna gra aktorów i piękna muzyka sprawią, że będzie to bardzo ciekawe wydarzenie, nie tylko dla dzieci, ale również dla widzów dorosłych. Którzy albo sobie przystaną na chwilę podczas zakupów, bądź przyprowadzą dzieci i zostaną z nami – wtedy będzie to takie teatralne spotkanie familijne!
Tej radosnej, rodzinnej atmosferze na pewno będzie sprzyjać fakt, że wstęp na spektakl jest bezpłatny. W przypadku np. czteroosobowej rodziny jest to aż kilkadziesiąt zaoszczędzonych złotych, które będzie można przeznaczyć na zakupy bądź przyjemności w Galerii Veneda.
– Nie wszystkich stać na zakup biletów do teatru – podkreśla dyrektor Antoniuk. – Każdy ma przecież coraz więcej wydatków, a jeszcze jest wrzesień, więc dochodzą wydatki szkolne. Dlatego dobrze, że są takie miejsca jak Galeria Veneda,  które współpracują z instytucjami kulturalnymi takimi jak nasz teatr i dzięki temu można oglądać spektakle bezpłatnie.
„Pinokio”  to nie tylko doskonała zabawa i rozrywka na najwyższym poziomie, ale też spektakl wzbudzający w dzieciach pozytywne emocje, otwierający je na problematykę dobra i zła oraz tego, jak właściwie postępować w codziennym życiu. Dlatego każdy rodzic, dla którego prawidłowy rozwój emocjonalny i intelektualny jego dziecka jest ważny, powinien odwiedzić w sobotę galerię Veneda w Łomży – miejsce przyjazne i intrygujące.
– Bardzo podoba mi się funkcjonowanie Galerii Veneda w Łomży – ocenia Jarosław Antoniuk. – Obserwuję wszystkie działania i akcje tam prowadzone i widzę, że cechuje je bardzo duża różnorodność, z naciskiem na oferty kulturalne. Dlatego myślę, że jest to doskonałe uzupełnienie działalności instytucji artystycznych i zarazem normalnej działalności handlowej Galerii Veneda. Łomża staje się dzięki temu ważnym centrum regionu, nie tylko dla mieszkańców miasta, ale też jego okolic. I ta artystyczna oferta off’owa doskonale uzupełnia ofertę handlową. Nie tak dawno graliśmy w Galerii Veneda z okazji Dnia Dziecka, ten spektakl był świetnie przyjęty, zarówno przez organizatorów jak i publiczność. Dlatego widzimy sens takiej współpracy i do końca bieżącego roku, poza „Pinokiem”, jeszcze dwukrotnie wystąpimy w Galerii Veneda. Bo to miejsce, w którym czuje się potrzebę tworzenia kultury i jest otwarte na sztukę, co jest zasługą pracujących tam ludzi!

200609064623.png

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę