Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5909

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Uroczyste rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego

Drugiego września 2013 roku o godzinie 9.00 zabrzmiał pierwszy dzwonek Nowego Roku Szkolnego 2013/2014. Zgromadzeni na placu szkolnym uczniowie i nauczyciele uroczyście odśpiewali Hymn Państwowy. Następnie dyrektor Szkoły, Pan Paweł Drożyner powitał niezwykle ciepło całą Społeczność Szkolną Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży. Gronu Pedagogicznemu, Wszystkim Uczniom i Pracownikom szkoły życzył wytrwałości i wielu osiągnięć w nowym roku szkolnym.

Pan Dyrektor odczytał list Pani Minister i życzenia Podlaskiego Kuratora Oświaty.

 

1. List Krystyny Szumilas, Ministra Edukacji Narodowej z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2013/2014

Drukuj


Drodzy Uczniowie,

Szanowni Nauczyciele,

Szanowni Rodzice,

Przedstawiciele Władz Samorządowych

Przed Wami nowy rok szkolny - czas wyzwań, zdobywania wiedzy i umiejętności, rozwijania pasji i realizowania planów.

Pełni wakacyjnych wrażeń wracacie do szkoły. Z ciekawością patrzycie w przyszłość i zastanawiacie się, co Was czeka w kolejnym roku nauki. Wiele zależy od Was. Bądźcie aktywni, zadawajcie pytania, szukajcie odpowiedzi, pomagajcie sobie i innym zrozumieć świat.

W Waszych szkołach wiele się zmieniło. To już jest kolejny rok przygotowań do obniżenia wieku szkolnego i rozwijania edukacji przedszkolnej. Dotacja przedszkolna dla gmin, obniżenie opłat za przedszkola, wprowadzenie obowiązku nauki w szkołach dla dzieci sześcioletnich to działania, które sprzyjają wykorzystaniu potencjału rozwojowego dziecka i stwarzają warunki dla jego harmonijnego rozwoju.

W szkołach ponadgimnazjalnych po raz pierwszy wybieracie od dwóch do czterech przedmiotów, których będziecie się uczyć na poziomie rozszerzonym. Rozpoznanie własnych talentów, rozwijanie zainteresowań, dogłębne poznanie wybranych  dziedzin nauki pozwoli Wam na lepsze przygotowanie się do studiowania i zaplanowania swojej przyszłości.  Kolejny rok uczycie się według zreformowanych programów w szkołach zawodowych, w których coraz większego znaczenia nabiera praktyczna nauka zawodu, powiązana z rynkiem pracy i jego potrzebami. Uzyskanie solidnego wykształcenia zawodowego razem z wykształceniem ogólnym na odpowiednim poziomie będzie dla Was gwarancją zdobycia atrakcyjnej pracy.

Ucząc się i pracując, nie zapominajcie o tym, jak ważny dla sukcesów w nauce jest ruch. Aktywność fizyczna sprzyja koncentracji i zapamiętywaniu, wpływa na stan zdrowia i samopoczucie. Wykorzystujcie możliwości, jakie daje Wam szkoła, samorząd, kluby sportowe i turystyczne. Oprócz regularnego uczestnictwa w obowiązkowych lekcjach wychowania fizycznego bawcie się i rywalizujcie w zawodach i grach sportowych, spacerujcie, pływajcie, jeźdźcie na rowerze. Każdy rodzaj ruchu sprzyja Waszemu zdrowiu, a udział w zawodach i rywalizacji kształtuje charakter, wytrwałość, uczy współdziałania w zespole i wyrabia nawyk dbania o własne zdrowie.

Proponuję, aby rozpoczynający się dzisiaj rok szkolny był Rokiem Szkoły w Ruchu i zachęcam uczniów, nauczycieli i rodziców do jego organizacji i aktywnego w nim udziału.

Zapraszam też wszystkich: uczniów, nauczycieli i rodziców do korzystania z portali edukacyjnych, które powstały z dużym udziałem MEN: portalu Scholaris, platformy internetowej wspierającej system edukacji, która od września br. unowocześnia swoje oblicze, oraz działającego od września br. portalu edukacyjnego Telewizji Polskiej, dysponującego znakomitym archiwum programów edukacyjnych.

Drodzy Uczniowie

Jestem pewna, że inicjatywa Roku Szkoły w Ruchu pomoże Wam odkryć nowe możliwości i zaszczepi w Was zainteresowanie aktywnością fizyczną. Wierzę, że ten rok szkolny wykorzystacie na solidną naukę, której będą sprzyjać wszelkie  inicjatywy grona pedagogicznego Waszej szkoły i władz samorządowych.

Szanowni Rodzice

Pragnę Was zapewnić, że wspólnie z samorządami dokładamy wszelkich starań, aby zagwarantować uczniom jak najlepsze warunki do nauki odpowiadającej na nowe wyzwania cywilizacyjne. Życzę Wam wielu radosnych chwil związanych z sukcesami Waszych dzieci i dumy z ich osiągnięć.

Drodzy Nauczyciele

To kolejny rok wytężonej pracy nad kształtowaniem umysłów młodych ludzi, którzy dzięki Wam odkrywają swoje pasje, talenty i zdobywają nowe umiejętności. Jesteście przewodnikami uczniów i wychowanków, dzięki Wam nauka w szkole jest dla nich ciekawa i inspirująca. Cenię Państwa oddanie uczniom. Życzę sukcesów i satysfakcji z osiągnięć uczniów i własnej pracy.

Szanowni Przedstawiciele Władz Samorządowych

Dziękuję Państwu za starania i zaangażowanie okazywane przy doskonaleniu funkcjonowania placówek oświatowych i wychowawczych działających na Waszym terenie. W szczególny sposób chcę Państwu podziękować za wysiłki, jakie wkładacie w przygotowanie szkół do obniżenia wieku spełniania obowiązku szkolnego oraz rozwój edukacji przedszkolnej.

Życzę wszystkim owocnego i radosnego roku szkolnego 2013/2014, pełnego nauki, wyzwań, aktywności fizycznej i realizacji wyznaczonych celów.

Krystyna Szumilas

Minister Edukacji Narodowej

 

 

2. Życzenia Podlaskiego Kuratora Oświaty


Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice, Pracownicy szkół i placówek oświatowych!

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego to dzień, kiedy cała społeczność szkolna, jeszcze może trochę w wakacyjnych nastrojach, wyrusza w kolejną drogę do sukcesów.

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego to też doskonała okazja do kilku refleksji nad pracą nauczycieli – odpowiedzialną i trudną,ale dającą wiele satysfakcji i radości.

Pracując na co dzień z dziećmi i młodzieżą, nauczyciele kształtują ich charaktery, wpływają na ich wybory, starają się wychować na mądrych i dobrych ludzi w pełni przygotowanych do uczestnictwa w życiu.


Wspomagają w ten sposób rodziców – pierwszych nauczycieli. Wartości przekazywane przez dom rodzinny i szkołę stanowią bowiem fundament, na którym człowiek opiera całe swoje życie.


Rozpoczęcie nowego roku szkolnego to też wielkie zaciekawienie uczniów:
Co nas czeka?
Czego się nauczymy?
Kogo poznamy?
Kto nas będzie uczył?
Jak zdam egzaminy?
I wiele, wiele innych...
Ilu uczniów, tyle pytań. A odpowiedź - na koniec roku szkolnego.


Oby ten nowy rok szkolny był dla nas wszystkich rokiem sukcesów, czasem zadowolenia i poczucia dumy ze zrealizowanych zadań, aby zapał „pierwszego dnia” nie wygasł, żeby towarzyszył w podejmowanych działaniach i sprzyjał w osiąganiu mistrzostwa w tym, co robimy.

Jerzy Kiszkiel

Podlaski Kurator Oświaty

 

 

 

Elżbieta Szleszyńska
śr, 04 września 2013 19:38
Data ostatniej edycji: pt, 03 kwietnia 2015 21:24:18

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę