Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 09 marca 2021 napisz DONOS@

Z zawodem w kieszeni

Blisko 85% absolwentów zawodówek w Łomży i ponad 68% łomżyńskich techników otrzymało certyfikaty potwierdzające kwalifikacje zawodowe. Łącznie do organizowanych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Łomży egzaminów zawodowych w tym roku w całym województwie podlaskim przystąpiło 8570 osób.

Egzamin na tzw. starych zasadach przeprowadzono w ponad 200 szkołach sprawdzając kwalifikacje zawodowe absolwentów zawodówek w 24, a techników w 58 zawodach. Z opublikowanych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Łomży danych wynika że zdawalność egzaminów  w zasadniczych szkołach zawodowych i szkołach policealnych w województwie wyniosła 78,1%, a w technikach, technikach uzupełniających i szkołach policealnych 66%. Absolwenci łomżyńskich szkół osiągnęli lepsze wyniki – odpowiednio 83,5% i 68,3%. 

Nowy trudniejszy

W tym roku po raz pierwszy przeprowadzono też egzamin według nowych zasad. Łącznie przystąpiło 867 absolwentów, którzy sprawdzali swoją wiedz pisemnie i praktycznie w kilkunastu kwalifikacjach. Obie część egzaminu zdało mniej niż 500 osób, a więc zdawalność tego egzaminu wyniosła tylko 58,6%.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę