Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 17 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Gościniec Łomżyński, Jarmark Rozmaitości i Piknik Wieprzowy – wszystko w Łomży

W najbliższą sobotę nikt w Łomży nie będzie mógł narzekać, że w mieście nic ciekawego się nie dzieje. To już w sobotę odbędzie się tradycyjnie największa doroczna miejska impreza Gościniec Łomżyński, ale okazuje się będzie też tego dnia imprez będzie znacznie więcej. Ratusz „w ramach prowadzonych od kilku miesięcy prac nad koncepcją ożywienia łomżyńskiej Starówki” postanowił także tego dnia zorganizować na Starym Rybnu „Jarmarku Rozmaitości”, a w cykl imprez włączyła się także Podlaska Izba Rolnicza, która w sobotę w Łomży zorganizuje Piknik Wieprzowy. Piknik i Gościniec połączy nie tylko sobota i Łomża, ale nawet miejsce - „amfiteatr” na skarpie przy hotelu Gromada.

Chronologicznie jako pierwszy wystartować ma Jarmark Rozmaitości. Rozpocznie się on o godzinie 11.00 i będzie trwał do 17.00. Ratusz podaje, że w imprezie na Starym Rynku  swój udział potwierdziło już niemal 30 wystawców. Będzie można kupić rękodzieło, wyroby artystyczne i regionalną żywność. Będą też stoiska z bibelotami i pamiątkami sprzed lat. Zespół śpiewaczy ze Zbójnej umili czas kurpiowską muzyką.
Jako drugi – o godz. 15.00 wystartuje Piknik Wieprzowy, który na „muszli” ma potrwać do godz. 19.00. Celem pikniku, którego organizacja sfinansowana jest z Funduszu Mięsa Wieprzowego, jest propagowanie produktów z mięsa wieprzowego oraz promocja produktów regionalnych i tradycyjnych z terenu województwa podlaskiego. Podczas imprezy przeprowadzone będą konkursy, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych zakresu wiedzy o mięsie wieprzowym i jego zaletach. 
W międzyczasie – o 16.0 - w tym samym miejscu ma oficjalnie ruszyć ruszyć 10 już Gościniec Łomżyński. Także tu będą konkursy i koncerty, na łomżyńskiej scenie pojawią się muzyczne gwiazdy z miasta i Polski. W ramach gościńca będą kolejne Mistrzostwa Polski w Jedzeniu Fafernuchów i tradycyjny konkurs „na najbardziej odlotowy kapelusz”. Zagra Holy Water, Kapela Warszawska, Jula i Kombii.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę