Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Dolina Narwi okiem amatora

Główne zdjęcie
I nagroda „Bronowo zaprasza” autor Anna Drągowska

Uzbrojeni w aparaty fotograficzne podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Marianowie oraz pochodzący z Ukrainy, Białorusi i Polski studenci z Uniwersytetu Łódzkiego przemierzali najciekawsze zakątki Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi. To co zobaczyli uwieczniali na fotografiach. Powstało ich ponad 1 700, i właśnie wybrano najlepsze.

Trzydniowe plenerowe, integracyjne warsztaty fotograficzne pt. „Znaczenie i piękno doliny Narwi”odbyły się w ostatnim tygodniu czerwca. Fotograficy amatorzy odwiedzili m.in. okolice Bronowa, Krzewa, Rakowa, Niewodowa, Puchał, Siemienia, rezerwat przyrody „Kalinowo” i użytek ekologiczny „Rzeka Narwica”. 
- Niektóre miejsca były wręcz zupełnie nieznane uczestnikom, można powiedzieć, że odkryte podczas warsztatów na nowo – relacjonuje Kudela Ewa. - Były to nie tylko malownicze krajobrazy Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi, ale również obiekty zabytkowe, sakralne, miejsca szczególnie cenne pod względem przyrodniczym, czy rzadkie gatunki roślin będące pod ochroną. 
Wraz z rozpoczęciem warsztatów ogłoszono konkurs na najlepsze zdjęcie. Spośród wszystkich zdjęć, jury pod przewodnictwem łomżyńskiego fotografika Bolesława Deptuły przyznało 12 wyróżnień. Za najlepsze zdjęcie uznano fotografię Anny Drągowskiej „Bronowo zaprasza”. Drugie miejsce przypadło Agnieszce Miller za „Zawsze obecni”, a trzecie Iwonie Kaczkowskiej za „Pięć sióstr”.
Na zakończenie Mariusz Sachmaciński dyrektor ŁPKDN dziękując uczestnikom za wspaniałą, integracyjną i bardzo owocną pracę zapowiedział, że wykonane podczas warsztatów fotografie zostaną opublikowane w formie kalendarza na 2014 rok oraz zaprezentowane na wystawie fotograficznej. 

Dodajmy, że integracyjne warsztaty fotograficzne zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Rodzice Dzieciom: Troski Specjalnej w Marianowie, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku oraz Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi.

Foto: I nagroda „Bronowo zaprasza” autor Anna Drągowska
Foto: II nagroda - „Zawsze obecni” Agnieszka Mille
Foto: III nagroda - „Pięć sióstr”, autor Iwona Kaczkowska
Foto:
Foto: Wyróżnienie I „Pamięć” - Wojciech Orzechowski
Foto: Wyróżnienie II „Nieloty” - Mariusz Kisielewski
Foto: Wyróżnienie III „Drozdowskie progi” - Agnieszka Miller
Foto:

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę