Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Najlepsi gospodarze w powiecie i województwie

Patrycja i Wojciech Pruszkowscy ze wsi Stare Jemielite koło Śniadowa wygrali Podlaską Agroligę 2013. W tegorocznej edycji konkursu brało udział dziesięć gospodarstw i cztery firmy. Zgodnie z regulaminem konkursu o tytuł mistrza ubiegają się gospodarstwa i firmy z zamkniętymi inwestycjami, zadbane i estetyczne, takie, których efekty produkcyjne, stosowane technologie i wyniki wyróżniają się w skali województwa i kraju.

Patrycja i Wojciech Pruszkowscy prowadzą rodzinne gospodarstwo rolne, które Wojciech przejął od rodziców w 2003 roku. Gospodarują obecnie na 100 ha własnych i dzierżawionych uprawiając głównie użytki zielone i kukurydzę, które stanowią bazę paszową dla stada składającego się ze 180 krów dojnych o średniej wydajności około 9000 litrów od sztuki. Właściciele już od kilku lat rozważali wprowadzenie nowych technologii chowu bydła w swoim gospodarstwie i ostatecznie zdecydowali się wybudować nową oborę wolnostanowiskową dla krów dojnych ze 140 stanowiskami. Obora jest ciekawa konstrukcyjnie, ponieważ po obu stronach korytarza paszowego znajduje się po 70 stanowisk oraz po jednym robocie udojowym. Duże wrażenie robią wymiary obory, która ma aż 42 m szerokości i tylko 37 m długości przy 12 m wysokości oraz jej nowoczesne wyposażenie. Gospodarstwo jest również wyposażone w nowoczesne maszyny rolnicze, które zostały kupione ze wsparciem funduszy pomocowych Unii Europejskiej jak również spełnia wymogi wzajemnej zgodności. W gospodarstwie młodym rolnikom pomagają rodzice Wojciecha Hanna i Zdzisław, którzy kilkanaście lat temu prowadząc gospodarstwo byli wicemistrzami Podlaskiej Agroligi oraz następcy – 4-letni Michał i półroczna Karolina. Mimo ogromu pracy gospodarz znajduje też czas na pracę społeczną – jest sołtysem wsi.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę