Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5909

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


„Bądź bezpieczny na drodze”

Uczniowie ZSEiO nr 6 Łomży gościli w prezentacji projektu edukacyjnego. Projekt edukacyjny „BĄDŹ BEZPIECZNY NA DRODZE” zrealizowany został przez uczniów z klasy IIA i IIBG Katolickiego Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Projekt realizowano pod opieką p. Arkadiusza Bałazy.

Celem projektu było kształtowanie nawyków bezpiecznego poruszania się po drogach i właściwego postępowania w razie wypadku. W czasie poszczególnych etapów pracy nad projektem uczniowie mieli możliwość zaangażowania się w pracę nad zebraniem materiałów do prezentacji, znalezieniem w zasobach internetu filmu dotyczącego bezpieczeństwa w ruchu drogowym, właściwego doboru treści, a także kształtowaniem umiejętności nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi, podejmowaniem wspólnych decyzji, dyskutowaniem i prezentowaniem wyników swojej pracy.

Realizacja projektu rozpoczęła się 23 kwietnia 2013r. Nauczyciel realizujący projekt przedstawił uczniom jego założenia, następnie wspólnie z nimi opracował harmonogram zadań. Chłopcy podzielili się na dwie grupy pięcioosobowe. Następnie każdy zespół otrzymał instrukcję z opisem projektu i kolejnymi etapami jego realizacji.

Prezentacja projektu odbyła się 6 czerwca b.r. w Szkołach Katolickich w Łomży w sali bezpieczeństwa ruchu drogowego, na którą zostali zaproszeni uczniowie z klasy IBLO i ITL z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży.

Zaproszonym gościom projekt bardzo się spodobał. Uczniowie Ekonomika zadawali gimnazjalistom liczne pytania.

Między innymi padło pytanie, co skierowało uczniów do stworzenia takiego projektu. Zostało zrobione wspólne zdjęcie.

Opracowanie: Arkadiusz Bałazy

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Elżbieta Szleszyńska
nie, 16 czerwca 2013 14:34
Data ostatniej edycji: pt, 03 kwietnia 2015 21:51:02

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę