Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Crazy Twisting Group z Łomży znów jest mistrzem Europy!

Główne zdjęcie
Mistrzowskie CTGroup

- Czujemy się wspaniale, nasi tancerze nie mieli kontuzji i wypadli znakomicie – cieszy się Marek Kisiel (lat 33) ze swojej mistrzowskiej CTGRoup, ośmioosobowej formacji brekadance z Łomży, którą współzakładał 11 lat temu w Miejskim Domu Kultury DŚT. Nasza CTGroup wytańczyła mistrzostwo Europy na Hip-Hop Days Amsterdam w Holandii. Rywalizowała z 15 ekipami, m.in., z Włoch, Wielkiej Brytanii i Ukrainy. Tytuł mistrzów Europy 2013 tancerzy CTGroup to nie przypadek, ponieważ mają już na koncie mistrzostwo świata (Brema 2005) i Europy (Graz 2007, Wiedeń 2008 i 2011) oraz wicemistrzostwo Starego Kontynentu (Koper 2012). Wielki sukces wytańczyli w sobotę w Sporthallen Zuid w Amsterdamie, gdzie pokazali nowe rewelacyjne show taneczne i wygrali bezapelacyjnie w pojedynku na akrobatyczno-taneczne figury z reprezentacją Niemiec DA ROOCIES.

Mistrzowskie CTGroup
Mistrzowskie CTGroup


W stolicy kraju tulipanów od 13. do 16. czerwca odbywał się IDO European HipHop Championship 2013, zorganizowany przez The International Dance Organization – Międzynarodową Organizacją Tańca.

„Już biegniemy myślami do następnych mistrzostw!”
„Rodzina CTGroup” ma w roztańczonym od czwartej klasy podstawówki samouku Marku Kisielu nie tylko lidera i instruktora, ale również – jak mówią o nim ludzie z CTG – osobowość władczą, ale samokrytyczną, wymagającą, lecz wyrozumiałą. Krótko mówiąc – skromnego, utalentowanego i pracowitego człowieka z charakterem, któremu „się chce” i który umie wybiegać myślą w przyszłość. Przed wyjazdem na mistrzostwa Europy z Miejskiego Domu Kultury DŚT w Łomży, gdzie trenowali całymi dniami i tygodniami po osiem godzin dziennie, czasami do północy, Marek Kisiel powiedział krótko: - Jesteśmy teraz w znakomitej formie. Nasz plan jest taki, że będziemy walczyć o pierwsze miejsce. Jeśli show zdobędzie uznanie jury, czekają nas jedna lub dwie walki o miejsce na podium.
Jednak jurorzy ocenili „Krejzujących” tak wysoko w eliminacjach, że wystarczyła im jedna walka z Niemcami w finale. Słowa Marka Kisiela sprzed mistrzostw Europy się sprawdziły, a tym samym ziściły się marzenia świetnych młodych tancerzy CTGroup. - Musieliśmy rzeczywiście dobrze zatańczyć, ponieważ panu Markowi poleciały nawet łzy ze wzruszenia podczas naszego pokazu – mówi Anna Sobocińska (lat 19), jedyna dziewczyna bboy'ka w CTG. - Większą tremę miałam właśnie przed naszym show, a nie przed pojedynkiem finałowym z Niemcami. Jestem bardzo szczęśliwa ze zwycięstwa i z tego, że moje prognozy sprzed mistrzostw sprawdziły co do joty.
- Ja też miałem wielki apetyt przed mistrzostwami Europy na zwycięstwo – dodaje rówieśnik Ani Maciej Brzostowski. - Ale się najadłem tej ogromnej radości w Amsterdamie! Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni, tyle że nasz apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc już biegniemy myślami do następnych mistrzostw!

CTGroup na IDO European HipHop Championship 2013
CTGroup w Amsterdamie wystąpiła w połączonym łomżyńsko-warszawsko-monieckim składzie: Anna Sobocińska (lat 19), pseudonim artystyczny „Łania”, absolwentka I LO w Łomży; Adrian Parzych (lat 19), ps. Mr Jinx, absolwent II LO w Łomży; Kacper Zientalski (lat 16), pierwszoklasista Liceum Ekonomicznego w Łomży; Maciej Brzostowski (lat 19), absolwent II LO w Łomży (przed mistrzostwami mówił, że unikali schematów tanecznych i przygotowali „mocne trzyminutowe show, zupełnie nowe rozwiązania i układy choreograficzne, dynamiczne i ciekawe”); Krzysztof Palczewski (lat 18) absolwent LO przy „Wecie” w Łomży; Mateusz Mroczek (lat 19), ps. „Error”, absolwent stołecznego liceum i tancerz grupy Out of Norm / Ciemna Strona z Warszawy; Hubert „Pepe” Kozłowski (lat 21), z wykształcenia sprzedawca handlowiec, współtworzący 10 lat temu Out of Norm / CS, oraz Paweł Chwatko (lat 23) z Moniek, student ostatniego roku inżynierii biomedycznej w Białymstoku. Wszyscy mieli nadzieję i – jak to określił przyszły pan inżynier - „niedosyt i apetyt na mistrzostwo Europy z CTG!”. Teraz już wiadomo, że warto było trenować w pocie czoła i (dosłownie) stawać na głowie, aby zdobyć zaszczytny tytuł mistrzów Europy.

Mirosław R. Derewońko

210204100642.gif

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę