Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 03 grudnia 2023 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5911

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Finalista XVIII TURNIEJU WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI HANDLOWO-MENADŻERSKICH

Już po raz XVIII odbył się Turniej Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menadżerskich, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Tematem wiodącym tegorocznej edycji turnieju było: „Zarządzanie finansami w przedsiębiorstwie”.

Główne zagadnienia dotyczące tematu wiodącego obejmowały: podstawowe cele i instrumenty zarządzania finansami, wewnętrzne i zewnętrzne uwarunkowania decyzji finansowych, pieniądz w zarządzaniu finansami przedsiębiorstwa, ocena sytuacji finansowej przedsiębiorstwa, planowanie finansowe, pozyskiwanie kapitałów i kształtowanie ich struktury, zarządzanie majątkiem obrotowym i finansowanie inwestycji.

Etap szkolny odbył się w grudniu 2012r., wzięło w nim udział 11 uczniów z klasy III TA, a do etapu okręgowego zakwalifikowało się trzech uczniów: Karolina Zabielska, Adam Górski i Paweł Protasiuk.

Etap II - zawody okręgowe odbyły się 14 marca 2013r. w Olsztynie.

Do finału zakwalifikował się Paweł Protasiuk i tym samym jako finalista turnieju uzyskał zwolnienie z części teoretycznej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Dla ucznia klasy trzeciej technikum to duże osiągnięcie.

GRATULUJEMY!!!.

Jest to również świetna okazja do poznania nowych kolegów i koleżanek z różnych typów szkół całej Polski.

Do XVIII edycji turnieju zgłoszono 101 szkół ekonomicznych i handlowych z całego kraju. Uczestniczyło w nim ponad 2500 uczniów. W finale o nagrodę główną walczyły 64 osoby.

Finał XVIII turnieju odbył się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie w dniach 11-12 kwietnia 2013r. Do zdobycia była nagroda Rektora PWSZ w Koninie (1500 zł), stypendia ufundowane przez Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych oraz liczne nagrody od sponsorów. W pierwszym dniu odbył się test i część praktyczna zmagań. Drugiego dnia dziesięciu uczestników, którzy uzyskali z najlepsze wyniki w części pisemnej, przystąpiło do części ustnej finału. Byli to uczniowie z Poznania, Rzeszowa, Piły, Suchej Beskidzkiej, Wielunia, Lęborka, Limanowej i Zielonej Góry.

Ostatecznie w rywalizacji zwyciężył Krzysztof Jasiński z ZSE w Rzeszowie i to on otrzymał nagrodę Rektora PWSZ w Koninie.

Drugie miejsce zajęła Anna Sułkowska z ZSOiZ w Limanowej, a trzecie miejsce Michał Pruszak z ZSGŻiA w Lęborku. Cała trójka otrzymała stypendia ufundowane przez Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych.

Organizatorami turnieju byli: Instytut Ekonomiczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie, Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych, Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Koninie. Patronat naukowy nad turniejem od lat sprawuje Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie. Oprócz zmagań turniejowych młodzież i nauczyciele – opiekunowie finalistów mieli okazję zwiedzić Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Licheniu, gdzie cała grupa miała kolację i nocleg. Do turnieju młodzież przygotowywała Halina Grużewska.

Halina Grużewska

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Elżbieta Szleszyńska
pon, 20 maja 2013 18:51
Data ostatniej edycji: pt, 03 kwietnia 2015 21:09:07

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę