Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@
Sponsor Główny III Konkursu Poetyckiego im. Jana Kulki

Nagrody Kulki po raz trzeci

Pamięci Jana Kulki – zmarłemu przed kilku laty łomżyńskiemu poecie – dedykowany jest konkurs poezji współczesnej organizowany przez Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży. W sobotnie południe wręczono nagrody jego laureatom. Jury konkursu uznało, że na główną nagrodę zasłużyły prace aż czterech autorów: Katarzy Satko, Piotr Rowicki, Ewa Nowak-Tworko i Lech Lamert. Wszyscy otrzymali nagrody po tysiąc złotych ufundowane przez Zakłady Spożywcze „BONA” w Łomży.

Konkurs skierowany był do wszystkich osób piszących poezję, zarówno zrzeszonych w związkach twórczych, jak i niezrzeszonych. Warunkiem udziału było nadesłanie 2 niepublikowanych i nienagrodzonych wcześniej tekstów poetyckich. W sumie nadesłano 63 zestawy wierszy autorów z całej Polski. Wybór najlepszych wzięło na siebie jury w składzie Wiesława Czartoryska, Wiesław Szymański i Bogdan Dutko. Poza 4 równorzędnymi nagrodami głównymi po tysiąc zł. jury przyznało także dwie nagrody po 500 zł dla Janusza Koryla za wiersz pt. „Traktat o cyrku” i Józefy Drozdowskiej za wiersz pt. „Do Jana...”

Wyróżnienie w wysokości 200 zł otrzymał mieszkający w Grądach pod Nowogrodem Jarosław Choromański za wiersz pt. „Muzeum Skansen Niedziela Św. Rocha”, a nagrodę Prezydenta Łomży za wiersz o tematyce łomżyńskiej przyznano Edwardowi Lipińskiemu za utwór „Nostalgia”. Nagroda ta wyniosła tysiąc złotych.

Poza tym jury przyznało dodatkowe wyróżnienie za wiersz pt. „Zabawa w miłość” dla Piotra Rowieckiego.

Ogłoszenie wyników III Konkursu Poetyckiego im. Jana Kulki i wręczenie nagród odbyło się w Galerii ”BONAR” przy ul. Wojska Polskiego 3 w Łomży.
210510110729.png

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę