Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 22 czerwca 2021 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5909

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


POŻEGANIE MATURZYSTÓW

26 kwietnia 2013r maturzyści "EKONOMIKA" zakończyli przygodę ze szkołą średnią. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i młodsze koleżanki i koledzy. uroczyście pożegnali swoich absolwentów.

"Dzisiejszy dzień jest znaczącą datą dla rocznika 2013 - wręczamy dziś 200 młodym ludziom świadectwa ukończenia szkoły, świadectwa będące potwierdzeniem uzyskania wykształcenia sredniego przez absolwentów VI LO i Technikum nr 6 w Łomży. Są one nie tylko państwowum dokumente, ale również symbolicznym wejściem w życie świata dorosłych, również symbolem odpowiedzialności w stosunku do ludzi, świata i samego siebie.

Wszyscy zadajemy sobie pytanie - kim będziecie w przyszłości, czy wyposażyliśmy Was w umiejętności i wiedzę przydatną w dalszym życiu, czy pomogliśmy Wam i Waszym Rodzicom ukształtować Wasze osobowości, czy nauczyliśmy Was uczuć się?

Z naszej nauczycielskiej perspektywy 3 lub 4 letni czas Waszej nauki upłynął szybko. Wydaje się, że tak niedawno składaliście dokumenty do szkoły, byliście nieśmiałymi pierwszakami, a dziś patrzymy na roześmiane twarze dorosłych ludzi. Jeszcze mamy w pamięci wszystkie Wasze przygody i dokonania, te bardziej poważne i te o których nalezy zapomnieć. Będziemy pamiętać te chwalebne i pozytywne, bowiem dziś przechodzicie do historii szkoły. Przed Wami egzaminy maturalne, egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe - wierzymy i wiemy że zdacie je wysoko i na pewno będzie to potwierdzeniem dobrej pracy uczniów i nauczycieli.

Potwierdzeniem wysokiej jakości nauczania i wychowania jest również fakt, że wręczymy dziś 10 świadectw z wyróżnieniem i 46 nagród książkowych za aktywność społeczną, wolontariat, udział we współzawodnictwie sportowym, pracę na rzecz klasy i szkoły. Ale nie tylko świadectwa i nagrody świadczą o dojrzałości człowieka. Dojrzałość, dorosłość człowieka mierzy się jego odpowiedzialnością, stosunkiem do świata, ludzi i samego siebie. Jesteśmy przekonani, że jesteście ludźmi, którzy potrafią odróżnić Dobro od Zła, Światło od Ciemności, wiemy, że nie pozostaniecie biernymi i obojętnymi - brak działania, brak energii życiowej, bezmyślność pogodzenie się z losem nie leży w charaktrach abslwenów "Ekonomika", nie tego uczyliśmy Was w szkole. Przedsiębiorczość, aktywność, energiczność, uczciwość, sprawiedliwość, wrazliwość to cechy człowieka, który ukończył ZSEiO nr 6 w Łomży.

Niech Waszym przesłaniem będą słowa Marka Grechuty:

Tyle było dni do utraty sił
Do utraty tchu tyle było chwil
Gdy żałujesz tych, z których nie masz nic
Jedno warto znać, jedno tylko wiedz, że

Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy
Ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy
Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy
Ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy

Jak rozpoznać ludzi, których już nie znamy?
Jak pozbierać myśli z tych nieposkładanych?
Jak odnaleźć nagle radość i nadzieję?
Odpowiedzi szukaj, czasu jest tak wiele...

Staraliśmy się pomóc Wam w przejściu z młodzieńczości w dorosłość. Niech szkoła pozostanie w Waszej pamięci miejscem w którym nie tylko otwierano Wam oczy i głowy na świat i wiedzę, ale również miejscem dozgonnych przyjaźni, niezapomnianych miłości, sympatii, miejscem do którego kiedyś zatęsknicie.

Życzę Wam, by spełniły się Wasze plany i marzenia, życzę wysokich not na egzaminach zewnętrznych, trafnego wyboru kierunku studiów wyższych, znalezienia pracy, odnalezienia swego miejsca w tym tak niełatwym i skomplikowanym świecie. To Wy będziecie budować przyszlość naszej Ojczyzny, w Was pokładamy również nasze nauczycielskie oczekiwania. Będziemy z niecierpliwością oczekiwać na informację o Waszych sukcesach, przychodźcie, dzielcie się nimi, mury naszej szkoły na zwsze pozostają dla Was otwarte i przyjazne."

Dyrektor ZSEiO nr 6 w Łomży - mgr Paweł Drożyner

"Drodzy Absolwenci,

dzisiejszy dzień zamyka kolejny etap Waszego życia. Kończycie szkołę i wkraczacie w dorosłość, która będzie Was prawdziwym sprawdzianem dojrzałości. Po trzech lub czterech latach spędzonych w murach szkoły, staniecie na nowej ścieżce życia. Niebawem otworzycie nowe drzwi, podejnmiecie nowe wyznania, poznacie siebie z nowej, innej strony.

Wierzę, że każdy z Was na swój sposób przezywa dzisiejsze rozstanie. Jedni pękają z dumy, inni przepełniani są ulgą, jeszcze inni z łezka w oku wspominają swoją edukację w "Ekonomiku". Jak upłynął Wam ten czas? Co będziecie wspominać najlepiej? Za kim lub za czym będziecie tęsknić?

Wszystko ma swój początek i koniec, a każda chwila znika tak szybko, że nawet gdybyśmy chcieli ją zatrzymać, przemija, zanim zdążymy ją powspominać.

W imieniu wychowawców i wszystkich nauczycieli pragnę Wam życzyć, abyście nigdy się nie poddawali. POczątki są trudne, zakończenia również. Mogę się domyślać, ze nie jest Wam łatwo, tak samo jak nie było łatwo w pierwszym dniu nowej szkoły. Pamiętajcie, że jesteście wartościowymi ludźmi. Wkroczcie w następny etap Waszego życia ze świadomością własnej siły i swych możliwości. Miejcie w sobie zapał i entuzjazm. Bieżcie z zycia to, co najlepsze. Wierzę, że lata spędzone w szkole były doskonałym wstępem do dorosłego, dojrzałego życia i nauczyły Was pokonywania przeszkód. PAMIĘTAJCIE - człowiek uczy się przec całe życie - nie tylko w ławce szkolnej.

Waszym Rodzicom należą się słowa podziękowania za udział w życiu naszej szkoły. Przekażcie proszę nasze ciepłe pozdrowienia nieobecnym, a sami pamiętajcie o tym, aby docenić ich zaangażowanie i troskę.

Życzę Wam połamania piór na egzaminach maturalnym, dostania się na wymarzone studia, ale przede wszystkim spełnienia się w życiu. ŻyczęWam niepokoju, który pozwala trwać bezczynnie: szerokiego spojrzenia, które pozwala dostrze prawdy ukryte; takiej radości przy której smutek zamiera i pragnień tak czystych, ze od nich niebo  błękitnieje.

mgr Katarzyna Malinowska Zając

 

"Drodzy Absolwenci.

To dzisiaj nadeszła chwila refleksji: zastanówcie się, co było przesłością, a co będzie w przyszłości.

Przeszłość to: dzieciństwo, szkoła, nigdy nie zapomniane wspomnienia, zapewne różne, miłe, radosne i smutne.

Przyszlość to: dorosłe życie, plany, pragnienia, marzenia, popełnianie błędów, wyciąganie wniosków.

Dziś otrzymacie świadectwa ukończenia szkoły, tym samym zostanie zamknięty rozdział Waszego szkolnego życia. Różnymi zgłoskami zapisze się on w Waszej pamięci, ale zapewne na długo pozostanie w Waszych sercach. Przeciez każdy z Was pozostawił w szkole cząstkę siebie. Tu przeżyliście swoje porażki i sukcesy.

Co Wam życzyć w tym dniu rozstania ze szkołą, jakieskierować do was przesłanie od młodszych koleżanek i kolegów?

Jesteście siadomi, że będziecie szukać własnej drogi i być może długo nie będziecie mogli zrozumieć, co trzba zrobić, aby być szczęśliwym człowiekiem. Zapamiętajcie, że własne życie trzeba budować, tworzyć, kreować - nie wolno narzekać i rozczulać się nad soba, zmieniać to co jest złe, rozwijać się, uczyć, spełniać marzenia i mieć odwagę sięgać jak najdalej. Tylko wtedy życie ma sens.

Pamiętajcie, że potwierdzenia swojej wartości należy szukać w sobie, bo prawdziwa siła tkwi w każdym z Was.. Nie wolno biernie płynąć z nurtem życia, ale we własnej duszy szukać nieograniczonych pokładów siły. Trzeba się przekonać, że im bardziej walczymy z własną słabością, tym bardziej czujemy się wolni i silni.

Nie wolno czekać, że stanie si e jakiś cud, że ktoś przyniesie radość i szczęście w prezencie, że zaplanuje za Was to, co macie zrobić. Aczkolwiek ważne jest to, aby wprowadzić do swojego życia zasadę priorytetów. Zdecydować co jest dla Was najważniejsze, czym chcecie się zajmować. co zapewni Wam zrealizowanie   Waszych planów i zamierzeń.

Jesteście młodzi, śmiało kroczcie przez życie. Jeśli droga jest trudna, dzielcie się nią z  innymi.

Nasza społeczność uczniowska, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego życzymy Wam dużo zaparcia w realizacji postawionych celów. Nie załamujcie się w trudnych chwilach - kroczcie ciągle naprzód.

W imieniu Samorządu Uczniowskiego - Paulina Brzeczko

 


 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Elżbieta Szleszyńska
cz, 02 maja 2013 10:17
Data ostatniej edycji: pt, 03 kwietnia 2015 21:08:26

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę