Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 22 marca 2023 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5910

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Uczniowie z Łomży wyróżnieni w V Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej

Damian Rogiński i Łukasz Tarnacki z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży zostali wyróżnieni w piątej edycji olimpiady logistycznej. 19 kwietnia w Wyższej Szkole Logistyki odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród, podczas której laureaci otrzymali nagrody i niezliczone wyrazy uznania. Na drodze do tego sukcesu pokonali ponad 7000 uczniów z całej Polski!

Damian Roginsk i- ZSEiO nr 6 w Łomży
Damian Roginsk i- ZSEiO nr 6 w Łomży
Lukasz Tarnacki - ZSEiO nr 6 w Łomży
Lukasz Tarnacki - ZSEiO nr 6 w Łomży
2013-04-19 Zwyciezczyni VOOL Zuzanna Feliks
2013-04-19 Zwyciezczyni VOOL Zuzanna Feliks
2013-04-19 Zwyciezcy VOOL
2013-04-19 Zwyciezcy VOOL
2013-04-19 Zwyciezcy, nauczyciele, sponsorzy i partnerzy VOOL
2013-04-19 Zwyciezcy, nauczyciele, sponsorzy i partnerzy VOOL

Piąta, jubileuszowa edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej była wyjątkowa nie tylko ze względu na rekordową liczbę uczestników. Po raz pierwszy w historii olimpiady, zwycięstwo wywalczyła dziewczyna!Nagrodami za osiągnięcie najlepszego po trzech etapach wyniku są m.in.:

  • zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego,
  • bezpłatne studia I i II stopnia w Wyższej Szkole Logistyki
  • praktyki w firmach logistycznych.

Damian Rogiński z Łomży wziął udział w olimpiadzie po raz drugi – w ubiegłorocznej edycji także był finalistą.Tym razem zajął 35. miejsce.Dla Łukasza Tarnackiego był to pierwszy start, zakończony świetnym, 40. miejscem. Laureat przyznaje, że logistyka to kierunek, w którym chciałby się dalej kształcić.

Tegoroczna zwyciężczyni, Zuzanna Feliks, próbowała swoich sił w zeszłorocznej edycji olimpiady i dotarła etapu okręgowego. W tym roku, do pokonania było znacznie więcej uczniów, to jednak zmobilizowało Zuzannę, która nie tylko zakwalifikowała się do finału, ale zgromadziła najwięcej punktów.Różnica między pierwszym a drugim miejscem, to tylko 0,5 punktu, co świadczy o wyrównanym, wysokim poziomie wiedzy tegorocznych laureatów.Drugie miejsce zajął Michał Leśniewski z Gniezna, a trzecie Rafał Hachaj z Brzeska. Co ciekawe, Michał i Rafał po raz pierwszy próbowali swoich sił w olimpiadzie.

Zaszczytny tytuł Najlepszej Szkoły V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej trafił w tym roku do Zespołu Szkół Ekonomicznych z Międzyrzeca Podlaskiego. Szkoła ta, wprowadziła do finału aż sześciu uczestników. W tym roku, wśród najlepszych szkół dominują placówki z południa i ze wschodu Polski.Oprócz uhonorowanej szkoły z Międzyrzeca Podlaskiego, bardzo dobre wyniki osiągnęły reprezentacje Zespołu Szkół Ekonomicznych z Opola i Zespołu Szkół nr 3 z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Wszyscy finaliści olimpiady już dzisiaj mogą o sobie powiedzieć – wygrani. Pokonali ponad 7000 uczniów z 265 szkół z całej Polski.

Każdy z nich zdobył uprawnienie do zwolnienia z części pisemnej egzaminu zawodowego. W zależności od zdobytego miejsca, finaliści będą w pełni lub częściowo zwolnieni z czesnego na studiach w Wyższej Szkole Logistyki. „Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna to swego rodzaju program rozwoju talentów. Z roku na rok, do walki przystępuje coraz więcej uczniów, coraz więcej pracodawców interesuje się losami tych zdolnych ludzi – mówi Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Logistyki. Finaliści olimpiady rozpoczynają swą logistyczną karierę od sukcesu, trudno wyobrazić sobie lepszy start. Jesteśmy przekonani, że ci młodzi ludzie świetnie poradzą sobie na studiach, będą się rozwijać i pogłębiać swoją pasję podczas staży i praktyk, na które już dziś zapraszają ich największe firmy logistyczne.

” Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu to jedyny w Polsce turniej tematyczny z dziedziny logistyki, którego laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego. Pierwsza edycja, w której udział wzięło 1835 uczestników, odbyła się w 2008 roku. Celem olimpiady jest przede wszystkim pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów szkół średnich i policealnych problematyką logistyczną, popularyzowanie specjalistycznego i praktycznego szkolnictwa wyższego oraz podnoszenie jakości programów nauczania przedmiotów logistycznych w szkołach ponadgimnazjalnych.

Honorowy Patronat nad turniejem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Patronat Merytoryczny sprawują: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

Sponsorem Strategicznym V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej jest Quantum Software SA. Sponsorzy Złoci: Dachser, DPD Polska, TimoCom, PPUH Agrobex. Sponsorzy Srebrni: JAS-FBG, Polski Komitet Narodowy EPAL, STILL, Volkswagen Poznań. Dzięki sponsorom i fundatorom, olimpijczycy odebrali także cenne nagrody: płatne praktyki od firmy Kuehne+Nagel, zestaw SITA do nauki języków obcych oraz komputerowy kurs językowy od Centrum Efekty, program Cartall Truck od firmy Emapa oraz upominki od Portu lotniczego Poznań-Ławica. Instytut Logistyki i Magazynowania wyposażył uczniów w książki o kodach kreskowych, a najlepszą olimpijską szkołę w program komputerowy MonZa Edu.

Patronat medialny nad olimpiadą objęły: „Logistyka”, „Nowoczesny Magazyn”, „Logistyka a Jakość”, „TSL Biznes”, „Polska Gazeta Transportowa”, „Warehouse Monitor”, „Top Logistyk”, „Magazynowanie i Dystrybucja”, „Eurologistics”, Pracujwlogistyce.pl, Forumtransportu.pl, DobraLogistyka.pl, Spedycje.pl, etransport.pl, LOG24.pl, dlaStudenta.pl, studentnews.pl, Kierunki.net, Edukacja.net, Studenci.net, dlaStudenta.pl oraz Radio Planeta.fm

http://www.szkolysrednie.wsl.com.pl/aktualnosci-586/items/w-v-ogolnopolskiej-olimpiadzie-logistycznej-zwyciezyla-opolanka-2734

 

Elżbieta Szleszyńska
wt, 30 kwietnia 2013 07:51
Data ostatniej edycji: pt, 03 kwietnia 2015 22:25:10

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę