Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Miejskie obligacje odłożone

Podczas najbliższej sesji radni Łomży nie będą zajmować się kwestią emisji miejskich obligacji. Prezydent Mieczysław Czerniawski zapowiedział w poniedziałek, że punkt ten wycofa z środowego porządku obrad Rady Miasta. W przesłanym w ubiegłym tygodniu do radnych wniosku i projekcie uchwały prezydent proponował emisję obligacji komunalnych na kwotę ponad 46 milionów złotych. Ponad połowa z pozyskanych w ten sposób środków miałaby zostać przeznaczona na pokrycie bieżącego deficytu budżetu miasta, a blisko 22 mln zł na spłatę kredytów zaciągniętych w latach ubiegłych.

Prezydencka propozycja zaskoczyła radnych. Co prawda miesiąc wcześniej Czerniawski sygnalizował im, że o takim rozwiązaniu myśli, ale nikt nie spodziewał się, że już w kwietniu  radni mieliby podjąć decyzję. Podczas piątkowego spotkania z radnymi, do emisji obligacji przekonywali ich nie tylko prezydent i skarbnik, ale także dwaj przedstawiciele banku Pekao SA. Argumentowali, że obligacje pozwalają przede wszystkim na tańsze rolowanie długu przez co umożliwią spełnienie wymogów prawnych dotyczących zadłużania się samorządów i skorzystanie z funduszy unijnych w nowej perspektywie UE 2014-2020. 
W trakcie tamtego spotkania nie udało się jednak przekonać większości radnych do tego pomysłu. To podczas tego spotkania niektórzy z nich apelowali o zdjęcie punktu dotyczącego emisji miejskich obligacji z najbliższej sesj.  I prezydent najwyraźniej na to przystał. W poniedziałek zapowiedział, że punkt dotyczący obligacji zostanie zdjęty z porządku obrad. W związku z tą deklaracją obradująca w poniedziałek wieczorem Komisja Finansów i Skarbu Miasta, która miała zarekomendować Radzie stanowisko w sprawie prezydenckiej propozycji emisji obligacji, tematem tym już się nie zajmowała.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę