Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5911

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


VII Forum Nauczycielskie

Wyższa Szkoła Logistyki co roku gromadzi nauczycieli i dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych, podejmując najważniejsze kwestie kształcenia logistycznego. Tematem przewodnim tegorocznego Forum Nauczycielskiego (1.03.2013) były nowe zasady przeprowadzania egzaminów zawodowych, zgodne ze zreformowaną podstawą programową.

 

Wiosną 2013 roku, po raz pierwszy po reformie szkolnictwa zawodowego, odbędą się egzaminy potwierdzające kwalifikacje uczniów techników i szkół zawodowych, zorganizowane według nowych zasad. Temat ten przyciągnął do Poznania ponad 180 nauczycieli i dyrektorów techników, w których kształcą się przyszli logistycy i spedytorzy.

Podczas Forum, nauczyciele mieli okazję wysłuchać wystąpienia Mariusza Brechelke, Kierownika Wydziału Egzaminów Zawodowych OKE, który przypomniał o istocie zmian podstawy programowej, która dla każdego zawodu wyznacza konieczne do osiągnięcia kwalifikacje. Potwierdzanie tych kwalifikacji następuje podczas pisemnej i praktycznej części egzaminu zawodowego.

Forum Nauczycielskie WSL po raz kolejny okazało się niezastąpioną okazją do wymiany cennych doświadczeń. Rozwiązanie opracowane w zielonogórskim Zespole Szkół Ekonomicznych może się okazać pomocne w przygotowaniu uczniów i nauczycieli do nowej formy egzaminów zawodowych.

O potrzebie zmiany myślenia o kształceniu, nowych kompetencjach i umiejętnościach niezbędnych na rynku pracy mówił Kanclerz Wyższej Szkoły Logistyki, doc. dr inż. Ireneusz Fechner. Rzetelne podstawy zawodowe to za mało, dlatego nastawienie na praktykę to dobry kierunek zmian. Dla pełnego efektu wprowadzonych zmian konieczne byłoby zaangażowanie pracodawców, a więc  takie regulacje prawne i podatkowe, które dadzą przedsiębiorcom wymierne korzyści ze współpracy ze szkolnictwem ponadgimnazjalnym.

„Tak liczne grono nauczycieli, po raz siódmy w murach WSL, wskazuje jak wielką wagę ma wsparcie uczelni i wspólne budowanie jakości kształcenia dzięki programowi WSL dla szkół średnich. – mówi Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy WSL. W ramach 8 programów wsparcia szkół i nauczycieli oraz organizacji Forum Nauczycielskiego, a także zaangażowaniu dużych firm logistycznych – z roku na rok poprawia się jakość absolwentów kształcących w zawodach: technik logistyk i technik spedytor w całym kraju. Z efektów wspólnej pracy z nauczycielami jesteśmy bardzo dumni.”

Kompleksowe przygotowanie absolwenta szkoły do pracy w logistyce to wspólny cel kształcenia na poziomie średnim i wyższym. Forum Nauczycielskie, organizowane w Wyższej Szkole Logistyki od 2007 roku integruje oczekiwania pracodawców, wymagania szkolnictwa wyższego i cele dydaktyków ze szkół średnich. Tu wypracowuje się rozwiązania niezbędne do wprowadzania praktycznego kształcenia młodych kadr logistyków, którzy w przyszłości będą rozwijać tę dziedzinę w firmach krajowych i zagranicznych.

 

Elżbieta Szleszyńska
wt, 12 marca 2013 12:11
Data ostatniej edycji: pt, 03 kwietnia 2015 21:03:09

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę