Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

W Grajewie będzie pływalnia

Główne zdjęcie
Umowę na realizację pływalni i Muzeum Mleka w Grajewie podpisali Jacek Piorunek Członek Zarządu Województwa Podlaskiego i Adam Kiełczewski Burmistrz Grajewa.

Do końca 2014 roku mieszkańcy Grajewa doczekają się basenu z prawdziwego zdarzenia. W Urzędzie Marszałkowskim podpisano umowę o dofinansowanie projektu, dzięki któremu Grajewo uzyska nowoczesną pływalnię, a turyści będą mogli odwiedzić Muzeum Mleka. Wartość całkowita inwestycji to 15 786 163,73 zł, ale większość środków 9 995 702,22 zł – to dotacja z środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013.

Przedmiotem projektu jest budowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego, z krytą pływalnią oraz zapleczem SPA (pomieszczenia do masażu, grota solna, zespół saun). Na terenie pływalni utworzony zostanie również Punkt Informacji Turystycznej. Oprócz pływalni powstać ma również Muzeum Mleka, którego ekspozycja dotyczyć będzie historii oraz tradycji związanych z podlaskim przemysłem mleczarskim. 

Umowę na realizację tych działań podpisali Jacek Piorunek Członek Zarządu Województwa Podlaskiego i Adam Kiełczewski Burmistrz Grajewa. 

Do tej pory w Grajewie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013 zrealizowano inwestycje na ok. 50 mln zł. Wartość dofinansowania ze środków europejskich sięgnęła ponad 27 mln zł. W przeliczeniu na jednego mieszkańca Grajewa wartość dofinansowania wyniosła 1 222,02 zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę