Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Sukces kolędników ze Zbójnej

Kolędnicy z zespołów działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Zbójnej okazali się bezkonkurencyjni podczas rozegranych w niedzielę w Hajnówce XXIII Wojewódzkich Spotkań Zespołów Kolędniczych. Zespoły ze Zbójnej wygrały w kategorii zespołów młodzieżowych i dorosłych. Wcześniej zdobyły laury Powiatowego Przeglądu Teatrów Obrzędych w Łomży i zostały wytypowane przez jury Przeglądu do udziału w konkursie wojewódzkim.


Celem rozegranej w Hajnówce imprezy było kontynuowanie tradycyjnego kolędowania osadzonego w tradycji lokalnej oraz ocena aktualnego stanu i artystycznego poziomu zespołów kolędujących zgodnie z tradycją. W konkursie wystąpiło kilkanaście zespołów. Te ze Zbójnej wystawiły trzy spektakle. Dwa w kategorii zespołów kolędniczych młodzieżowych i jeden w kategorii zespołów kolędniczych dorosłych. Wszystkie zyskały uznanie widzów i jury. W kategorii zespołów kolędniczych – młodzieżowych kolędnicy ,,Z gwiazdą” z Gminnego Ośrodka Kultury w Zbójnej zdobyli I miejsce wyprzedzając ,,Herody” także z Gminnego Ośrodka Kultury w Zbójnej.
W kategorii zespołów kolędniczych – dorosłych I miejsce zdobyły ,,Królówki” ze Zbójnej.
210407125521.jpg

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę