Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

„Bunt śmieciowy” radnych gminy Łomża

Radni gminy Łomża nie przyjęli przedstawionych przez wójta gminy uchwał wprowadzających na terenie tej gminy nową gospodarkę odpadami komunalnymi. Pakiet pięciu różnych uchwał, w tym także tych wprowadzających tzw. podatek śmieciowy, radni gminy odrzucili w głosowaniu imiennym. Z 14 radnych obecnych na sesji za odrzuceniem uchwał opowiedziało się 11 radnych, a 3 się wstrzymało.

Jak tłumaczy radny Piotr Kłys radni tak zdecydowanie odrzucili uchwały śmieciowe aby jednoznacznie wyrazić swój sprzeciw wobec złych zapisów ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. 
- Kontrowersji z tą ustawą jest bardzo wiele. Odrzuciliśmy pakiet uchwał przedłożonych przez  wójta, bo liczymy, że rząd wreszcie, pod naporem samorządów w całym kraju, doprowadzi do zmiany niekorzystnych dla mieszkańców zapisów ustawy – mówi radny Kłys. 
Dodaje także, iż radni gminy Łomża oczekują, że i samorządowcy z innych gmin zachowają się podobnie. 
Przypomnijmy wczoraj prezydent Łomży zaproponował, aby radni miasta decyzję w sprawie podatku śmieciowego podjęli dopiero za kilka miesięcy, choć ustawa obliguje ich do przyjęcia uchwał do końca tego roku. 

Zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach rady gmin są zobowiązane podjąć uchwały śmieciowe do 31 grudnia 2012 r. Gdy samorządy uchwał nie podejmą wojewoda ma wzywać ich do podjęcia uchwał wyznaczonym terminie, a po jego bezskutecznym upływie wydać zarządzenie zastępcze ustalając m.in. wysokość opłat za śmieci.

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę