Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Świątecznie w Retro

Były kolorowe ozdoby choinkowe, efektowne bombki, stroiki, choinki, zabawki a nawet rzeźby. Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w restauracji Retro nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych: wypiekania pierników, kolędowego karaoke oraz zabaw kultywujących świąteczne tradycje. – Pokazujemy święta na wesoło– podkreśla Anna Rogińska z Retro. – Jest to impreza dedykowana głównie dzieciom, ale stoiska z rękodziełem przygotowaliśmy już z myślą o dorosłych, więc każdy znajdzie coś dla siebie!

V Jarmark Bożonarodzeniowy w restauracji Retro był kolejną okazją dla tych, którzy postanowili obdarować bliskich oryginalnymi prezentami lub wysłać im niebanalne, wykonane ręcznie karty świąteczne. Dlatego stoiska z wyrobami artystów ludowych i twórców amatorów przeżywały prawdziwe oblężenie. Chłopcy z Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo- Wychowawczej w Łomży z powodzeniem sprzedawali własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami, a ze stoiska uczniów z Bursy Szkolnej nr 3 równie szybko znikały zdobione świąteczne pierniki. Chętnie kupowano również na stoiskach Caritas Diecezji Łomżyńskiej oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej z Szumowa, wspierając przy tej okazji prowadzoną przez nie działalność. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też oferta pasieki „Zielówka” ze Stanisławowa, bo nieczęsto trafia się okazja kupienia miodu z orzechami laskowymi, migdałami czy figami. 
Atrakcji kulinarnych było zresztą więcej, bo grzane wino i jabłka w karmelu czekały na zmarzniętych dorosłych. W tym czasie ich pociechy miały okazję wykazać się talentem na warsztatach plastycznych oraz podczas wyrabiania i zdobienia świątecznych pierniczków. Chętnych do wspólnego przygotowywania pierników było tylu, że trzeba było podzielić ich na kilka dwunastoosobowych grup. Równie chętnie dzieci recytowały Mikołajowi wierszyki, a te starsze, umiejące już czytać brały udział w świątecznym karaoke. 
– Nasz jarmark cieszy się co roku dużym zainteresowaniem – ocenia Anna Rogińska. 
– Tak naprawdę dzwonić i zapraszać ludzi musieliśmy tylko przez dwie pierwsze edycje. Teraz wystawcy sami się do nas zwracają i co roku mamy nowych uczestników. Dzisiaj byłam pewna, że połowa uczestników z Szumowa, Zambrowa czy Białegostoku nie dojedzie z powodu pogody. Ale wszyscy dołożyli wszelkich starań i przyjechali! Poza targami równie ważne jest dla nas kultywowanie tradycji i zwyczajów świątecznych. Dzieci robią miniaturowe choinki, wypiekają ciastka, śpiewają kolędy. Są nawet takie, które były na pierwszej edycji jarmarku, które pamiętam jako takie małe szkraby, i wciąż tu przyjeżdżają i przychodzą z przyjemnością! 

Wojciech Chamryk
Zdjęcia: Elżbieta Piasecka – Chamryk

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę