Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 17 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Teatralne marzenia na Konfrontacjach

Główne zdjęcie
Adam Karasiewicz, Teatr Mniejsza Kaprys O To Łapy i Roman Borawski, dyrektor MSK-DŚT

Teatr Mniejsza Kaprys O To z Łap oraz Grupa Monodram z Suwałk zdobyły ex aequo I nagrodę XVII Konfrontacji Teatrów Młodzieżowych w Łomży. Jury wyróżniło także jedynego reprezentanta Łomży, Łukasza Drężka z Teatru Bursa II, za kreację aktorską z udziałem publiczności w monodramie „Lobio”. – Przez te 17 lat gościliśmy tutaj kilkadziesiąt teatrów i kilkuset uczestników – podkreśla Roman Borawski, dyrektor Miejskiego Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych w Łomży. – Spośród tych wielu młodych ludzi sam znam kilka osób, które zostały profesjonalnymi aktorami, dla których ta teatralna pasja stała się wymarzonym zawodem!

Jury tegorocznych Konfrontacji: Anna Kantyka –Grela – kierownik artystyczny kieleckiego Teatru Ecce Homo; Marek Lechowicz – poeta i scenarzysta oraz Przemysław Starachowski – muzyk, miało bardzo trudne zadanie. Młodzi artyści przygotowali bowiem bardzo ciekawe spektakle, często na podstawie autorskich scenariuszy oraz wielokrotnie zaskakiwali dojrzałymi, świadomymi i bardzo interesującymi kreacjami aktorskimi. Były one szczególnie widoczne w nagrodzonych i wyróżnionych monodramach, w których na scenie prezentował się tylko jeden aktor. Dlatego wprost proporcjonalna do poziomu konkursu okazała się ilość nagród, których jury przyznało cztery, oraz aż osiem wyróżnień, w tym pięć aktorskich. 
Dwie równorzędne pierwsze nagrody po 450 zł otrzymały Teatr Mniejsza Kaprys O To z Łap za spektakl „Przypadki Antoniego C” oraz Grupa Monodram z Suwałk za spektakl „Słodka Dolly”. Miejsce II i 350 zł przypadło Teatrowi Form Czarno - Białych Plama z Suwałk i „Wiwisekcji”, zaś III nagroda i złotych 200 pojechały do Białegostoku, dzięki sztuce „Żywoty świętych osiedlowych” grupy teatralnej  Kumonoque. Jury przyznało również wyróżnienia – nagrody książkowe -  dla trzech spektakli: „Przeobrażenia” białostockiego teatru Prestidigitator, „Klaunada” grajewskiej grupy teatralnej Bagatela oraz „Off?” teatru Kaprys z Łap. Nagrodami książkowymi wyróżniono również pięcioro aktorów: Sebastiana Bobrowicza z Grajewa, Łukasza Drężka z Łomży, Julię Jaśko z Augustowa, Agnieszkę Kamińską z Białegostoku oraz Radosława Zarembę z Łap za dwie role w przedstawieniach „Przypadki Antoniego C” i „Off?”.
– Spektakle były na naprawdę wysokim poziomie – ocenia juror Marek Lechowicz. 
– A nagrodzone były zrobione naprawdę rewelacyjnie, nie mieliśmy żadnych zastrzeżeń. Tu poziom jest już tak wysoki, że jest to prawie teatr profesjonalny. Teatr, który zdobył jedną z pierwszych nagród – Teatr Mniejsza Kaprys O To z Łap – jakbym widział młode Gardzienice, teatr renomowany i znany. To ten sam poziom ekspresji, dramaturgii, współdziałania między aktorami na scenie. Było to może uciążliwe, bo przegląd trwał cały dzień, obejrzeliśmy 12 spektakli konkursowych, ale było to również bardzo przyjemne!

Wojciech Chamryk 
Zdjęcia: Elżbieta Piasecka - Chamryk

Foto: Adam Karasiewicz, Teatr Mniejsza Kaprys O To Łapy i Roman Borawski, dyrektor MSK-DŚT
Foto: Lech Woliński i Łukasz Drężek, Teatr Bursa II Łomża
Foto: Radosław Zaręba -Teatr Kaprys Łapy
Foto: Łukasz Drężek, Teatr Bursa II Łomża
Foto: Grupa teatralna Bagatela Grajewo
Foto: Teatr Prestidigitator B-stok
Foto: Grupa teatralna Kumonoque B-stok - III miejsce
Foto: Teatr Form Czarno - Białych Plama Suwałki - II miejsce
Foto:
Foto: Grupa Monodram Suwałki - I miejsce
Foto: Adam Karasiewicz, Teatr Mniejsza Kaprys O To Łapy
Foto: Teatr Mniejsza Kaprys O To Łapy - I miejsce
Foto: Teatr Mniejsza Kaprys O To Łapy - I miejsce

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę