Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5909

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


"Dzieje języka historią narodu"

Wzorem roku ubiegłego, kiedy mogliśmy zobaczyć wystawę „Łomża w dokumencie archiwalnym”, obecnie proponujemy obejrzenie wystawy „Dzieje języka historią narodu”. Tematem przewodnim wystawy jest kultura i historia XIX i XX wiecznej Łomży zgromadzona w zachowanych dokumentach archiwalnych. Możemy zobaczyć to co świadczy o polskości naszego miasta, o rozwoju i czystości języka ojczystego.

Znajdziemy na niej także fragment historii naszej szkoły (dokumenty dotyczące prasy polskiej). Warto zwrócić uwagę na dokumenty w języku niemieckim i rosyjskim, świadczące o tym, że nasze miasto podczas rozbiorów było w zaborze pruskim i rosyjskim.

Zobaczyć należy także: akty urodzenia, księgi chrztów, akty zgonów, umowy przedślubne, akty notarialne, dokumenty i pisma dotyczące zycia społecznego w Guberni Łomzyńskiej, a wszystko w języku polskim.

Wystawę możemy obejrzeć dzięki uprzejmości Archiwum Państwowego i Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży.

Czas trwania wystawy 15.11 – 7.12.2012 r.

opracował: mgr Andrzej Kubrak

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Elżbieta Szleszyńska
pt, 16 listopada 2012 20:46
Data ostatniej edycji: pt, 03 kwietnia 2015 20:57:21

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę