Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5909

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


"Czytelmania"

Dużo czytam, dużo wiem! Pod takim hasłem ruszyła "Czytelmania"- ogólnospołeczna i ogólnopolska kampania na rzecz wspierania czytelnictwa. Kampania ma na celu zainteresowanie Polaków literaturą oraz zachęcenie do czytania. Kampanię rozpoczęła konferencja prasowa, zorganizowana w pierwszym dniu -19 maja- tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Książki, a my dziś dołączamy do tej akcji. Postanowiliśmy zadziałać, gdyż zjawisko nieczytania książek, stało się w obecnych czasach dużym problemem.

Niechęć do czytania dotyczy zarówno dzieci jak i dorosłych. W dobie komputerów i powszechnego dostępu do Internetu książka staje się mniej atrakcyjna, chociaż to ona kształci uczucia, pobudza wyobraźnię, uwrażliwia na dobro i zło, przyczynia się do kształcenia charakteru i aktywnej postawy wobec otaczającej nas rzeczywistości.

Książka w życiu każdego człowieka spełnia wiele niezwykłych funkcji:

• pozwala lepiej zrozumieć siebie, innych oraz świat, rozwija zainteresowania, zdolność myślenia, łatwość operowania wiedzą.

• książka pozostaje nadal ważnym źródłem wiedzy, rozbudza ciekawość.

• czytanie rozwija uczucia, czyni nas wrażliwszymi.

• książka pozwala przenieść się w świat fantazji, przygody.

• czytanie wzbogaca słownictwo, ułatwia wyrażanie myśli, sprawia, że więcej rozumiemy.

• książka jest naszym przyjacielem, a czytanie przynosi odpoczynek.

• czytanie czyni człowieka nowoczesnym, przybliża inne kultury, natomiast biegła umiejętność czytania warunkuje sprawne funkcjonowanie człowieka w świecie elektronicznych mediów.

Ponieważ książki są coraz droższe i wielu rodzin nie stać na ich kupno, zachęcamy do korzystania z oferty książek jakie posiada nasza biblioteka szkolna. W bibliotece szkolnej jest około 20 tysięcy książek z różnych dziedzin wiedzy. Posiadamy w swojej ofercie także audiobooki, filmy. W miarę możliwości finansowych szkoły, zbiory biblioteki są corocznie wzbogacane o nowe pozycje. Zachęcajmy się wzajemnie do czytania, odwiedzania biblioteki, brania udziału w imprezach czytelniczych, gdyż to pomoże nam w osiąganiu sukcesów na różnych etapach edukacji.

Biblioteka dla czytelników czynna jest codziennie od godz. 8.00- 15.00.

Zapraszamy!

opracowała:

Joanna Podsiadło

Elżbieta Szleszyńska
pt, 09 listopada 2012 21:05
Data ostatniej edycji: pt, 03 kwietnia 2015 20:56:44

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę