Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Napisał nie tylko dla MPK

Wniosek i studium do projektu w ramach którego Łomża kupiła dla MPK autobusy scania to nie jedyny projekt poprzednich władz miasta w realizacji którego uczestniczył obecny pierwszy zastępca prezydenta Łomży Beniamin Dobosz. Z informacji przekazanych przez ratusz wynika, że napisał on także studia wykonalności do dwóch innych projektów w ramach których, dzięki dofinansowaniu z środków unijnych, w Łomży przebudowano główne ulice miasta a teraz kończy się bulwary.

Na początku września informowaliśmy, że studium wykonalności i wniosek do projektu „Rozbudowa i modernizacja systemu transportowego Łomży i okolic - etap II”, w ramach którego  zakupiono m.in. 22 autobusy scanie przygotowywał  obecny wiceprezydent Beniamin Dobosz.
- Umowy na opracowanie tych dokumentów zostały zawarte przez MPK pod koniec kwietnia 2009 r. na łączną kwotę 30 tys. zł – podał Łukasz Czech z ratusza.
Okazuje się, że współpraca ówczesnych władz miasta z później wiceprezydentem była większa. 
Przy przygotowywaniu wniosków o unijne dofinansowanie powszechną praktyką było, że Urząd Miejski zlecał podmiotom zewnętrznym wykonanie studiów wykonalności. W 2009 roku dwa takie zlecenia otrzymał Beniamin Dobosz. Poza wnioskiem MPK napisał on także studium wykonalności do projektu „Usprawnienie drogowych połączeń regionalnych w granicach Łomży” w ramach którego zmodernizowano trzy duże ulice: Piłsudskiego, część Legionów i Spokojną wraz z budową nowego jej odcinka  oraz „Tereny sportowo-rekreacyjne nad Narwią - I etap” czyli bulwary, które jeszcze się budują. Pierwsze ze zleceń opiewało na kwotę 35 tys zł, drugie na kwotę 15 tys zł. 
- Cena uzależniona jest od wielkości projektu, jego tematu rzeczowego oraz programu operacyjnego i osi priorytetowej, do którego był składany – tłumaczy Anna Sobocińska, rzecznik prasowy prezydenta Łomży.

Ratusz informuje, że wniosek aplikacyjny dotyczący projektu „Usprawnienia drogowych połączeń regionalnych w granicach Łomży” przygotowywał Wydział Gospodarki Komunalnej, a na „Tereny sportowo-rekreacyjne nad Narwią - I etap” Wydział Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę