Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 13 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Radny z MPK chce być dyrektorem

Janusz Nowakowski, radny miejski i główny specjalista z MPK, jest wśród kandydatów ubiegających się o stanowisko dyrektora Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. Z pięciu osób, które zgłosiły się na ogłoszony przez prezydenta konkurs, cztery spełniły wymagania formalne i przeszły do kolejnego etapu. Rozmowy kwalifikacyjne mają odbyć się w poniedziałek, a według nieoficjalnych informacji w środę, podczas sesji Rady Miasta, prezydent Mieczysław Czerniawski chce zaprezentować nowego dyrektora komunikacji miejskiej.

Zgłaszając się do konkursu na dyrektora MPK kandydaci poza udokumentowaniem spełnienia wymogów formalnych musieli także przedstawić na piśmie „koncepcję funkcjonowania i zarządzania zakładem budżetowym MPK Z.B. w Łomży z możliwością zastosowania różnych form organizacyjnych”.
Jaką koncepcję MPK ma Janusz Nowakowski, który w tej firmie pracuje od około 10 lat, nie chciał nam powiedzieć.
- Będę się z tego produkował w poniedziałek – mówi Nowakowski, potwierdzając że wystartował w konkursie.  
Poniedziałkowe rozmowy kwalifikacyjne z czterema kandydatami, którzy spełnili wymagania formalne, będzie prowadziła powołana przez prezydenta Mieczysława Czerniawskiego sześcioosobowa komisja. Na jej czele stoi pierwszy zastępca prezydenta Beniamin Dobosz, a w jej składzie są  także m.in. sekretarz urzędu Tamara Małachowska, skarbnik miasta Grażyna Kołodziejska i Robert Czapla, doradca prezydenta i jego pełnomocnik „do spraw przygotowania przekształcenia zakładu budżetowego Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w spółkę prawa handlowego”.

Przypomnijmy, że poszukiwania nowego dyrektora MPK są prowadzone, bo wraz z końcem listopada obecny dyrektor, Bogusław Szczech, po 40 latach pracy w tej firmie, przechodzi na emeryturę.

Gdyby radny Janusz Nowakowski (w latach 1994–2002 wiceprezydent Łomży) wygrał konkurs i został dyrektorem MPK musiałby zrezygnować z funkcji radnego miejskiego. Zwolniony w samorządzie fotel zająć by mógł Jan Jarota, nauczyciel z „Wety” były poseł na Sejm RP (2005 - 2007 z listy LPR) i oraz radny miasta (1994–1998) i jej przewodniczący (2002–2005).


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę