Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5911

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


XII MARSZ SYBIRU

Jedenaście tysięcy ludzi wzięło udział w uroczystości upamiętniającej Polaków wywiezionych na Syberię. Tegoroczny marsz odbył się pod hasłem Wracamy do Ciebie, Polsko. - Nie była to Polska ani wolna, ani suwerenna, nie przyjęła nas, zesłańców, jak matka, która kocha bardzo swoje dzieci - mówił w czasie uroczystości prezes Związku Sybiraków Tadeusz Chwiedź.

Tadeusz Truskolaski - prezydent Białegostoku - przypomniał, że zesłańcy wracali wyczerpani i wygłodzeni, ale z wielką nadzieją w sercu, dlatego nie powinniśmy o nich zapominać. Według Związku Sybiraków na Wschód wywieziono 1,35 mln Polaków. Jednak historycy szacują, że w latach 1939-41 represje sowieckie dotknęły niespełna 500 tys. obywateli polskich, z czego 320 tys. to osoby przymusowo wywiezione. Główną część uroczystości stanowił przemarsz uczestników ulicami Białegostoku, spod Pomnika Katyńskiego do kościoła Ducha Świętego., Przy tym kościele znajduje się Grób Nieznanego Sybiraka - jedyny taki pomnik w kraju. Marsz zakończył się ekumenicznymi modlitwami, złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy. W czwartkowej inauguracji tegorocznych obchodów wziął udział prezydent Bronisław Komorowski. Zasłużonym dla środowiska sybirackiego wręczył odznaczenia państwowe i odznaki Związku Sybiraków. Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski otrzymała Karolina Kaczorowska, wdowa po ostatnim prezydencie RP na uchodźstwie Ryszardzie Kaczorowskim

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Elżbieta Szleszyńska
cz, 13 września 2012 22:23
Data ostatniej edycji: pt, 03 kwietnia 2015 09:53:46

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę