Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5909

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


SZKOŁA DLA RODZICÓW

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców do udziału w zajęciach "Szkoły dla rodziców" zorganizowanych i prowadzonych przez psychologów Zespołu Szkól Ekonomicznych i Ogólnokształcących Nr 6 w Łomży. Celem zajęć jest pomoc w rozwiązywaniu i zapobieganiu problemów wychowawczych z dorastającymi dziećmi.

SZKOŁA DLA RODZICÓW

 • Uświadamia rodzicom i wychowawcom, że skuteczność wychowywania w znacznym stopniu zależy od osoby wychowującego, oznacza to, że aby zmienić dziecko, często nalezy zacząc od zmiany siebie.
 • Ukazuje prawdę, że skuteczne wychowanie nie może mieć miejsca, jesli wychowujący nie opiera go na jasnym, czytelnym systemie wartości /które sam posiada i realizuje/.
 • Pozwala na pogłębienie samoświadomości i refleksji na temat skuteczności okreslonych metod wychowawczych, ułatwia zakwestionowanie niektórych stereotypów i mitów odnośnie wychowania.
 • Uczy rodziców praktycznych umiejetności budowania prawidłowych relacji z dziećmi.
 • To około 40 godzin zajęć. Jest to cykl cotygodniowych 10 - 12 spotkań trwających 3 - 4 godziny.
 • Najlepsze są grupy warsztatowe 10 - 13 osobowe.
 • Nie ma znaczenia wiek i liczba dzieci w rodzinie, ani też poziom wykształcenia rodziców.
 • Dla realizacji treści warsztatów nie ma znaczenia rodzaj problemów, z jakimi przychodzą rodzice - czy istnieją juz pewne kłopoty wychowawcze, czy też rodzice przychodzą na zajęcia niejako profilaktycznie.
 • Zajęcia odbywać się będą na terenie ZSEiO Nr 6 w Łomży, ul. Kopernika 16, w godzinach popołudniowych / stały termin po uzgodnieniu z rodzicami/.
 • Zajęcia będą prowadzone przez psychologa ZSEiO Nr 6 w Łomży i są nieodpłatne.

Zapisy:

osobiście w sekretariacie szkoły, telefonicznie 86 - 216 - 62 - 63

lub osobiście w gabinecie psychologa szkolnego.

 

"To co mówicie do dziecka, czego go uczycie, samo w sobie nie czyni na nim żadnego wrażenia. We wnętrzu dziecka znajduje się natomiast odzwierciedlenie tego, jacy wy sami jesteście, czy jesteście dobrymi ludźmi, czy też może jesteście źli, gniewni - i to ujawniają wasze gesty. Mówiąc zwięźle: wszystko, co sami uczynicie, odzwierciedla się w nim."

 

Elżbieta Szleszyńska
pon, 10 września 2012 15:03
Data ostatniej edycji: pt, 03 kwietnia 2015 09:53:11

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę