Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5909

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


„Zdobywanie wiedzy może okazać się pasją...”

INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

Trzeciego września 2012 roku o godzinie 9.00 zabrzmiał pierwszy dzwonek Nowego Roku Szkolnego 2012/2013. Dyrektor Szkoły, Pan Paweł Drożyner powitał niezwykle ciepło całą Społeczność Szkolną Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży. Gronu Pedagogicznemu, Wszystkim Uczniom i Pracownikom szkoły życzył wytrwałości i wielu osiągnięć w nowym roku szkolnym.

„Szanowna Rado Pedagogiczna, drodzy uczniowie! Dwumiesięczne wakacje upłynęły szybko. Wierzę, że wszyscy solidnie wypoczęli, by z zapałem i naturalną człowiekowi ciekawością poszukiwał nowych, nieodkrytych dróg edukacyjnych w roku szkolnym 2012/2013. Witam więc wszystkich gorąco i serdecznie, a szczególnie serdecznie uczniów klas pierwszych (a jest ich 216 w trzech klasach LO i czterech klasach technikum), którzy od dziś będą funkcjować w naszej szkole w nowym środowisku. Chciałbym poinformować społeczność szkolną, ze nasi absolwenci dobrze, a nawet bardzo dobrze zdali egzamin maturalny.[…]

Zgodnie z zadaniami wskazanymi przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Podlaskiego Kuratora Oświaty zwrócimy szczególną uwagę w tym roku szkolnym na szeroko pojęte bezpieczeństwo w szkole, będziemy też chcieli podnieść jakość kształcenia, podnieść wyniki nauczania, które ściśle są związane z frekwencja szkolną, czyli solidnym uczęszczaniem uczniów do szkoły.

Wierze w to mocno, że stać jest naszą społeczność szkolna na pełną realizacją wuznaczonych celów. Zwracam się do grona pedagogicznego, do uczniów klas starszych, abyśmy pomogli w adaptacji w nowych warunkach szkolnych uczniom klas pierwszych. Podczas wakacji wyremontowana została sala rekreacyjno-sportowa, zmodernizowana została sieć kanalizacyjna oraz wymienione zostały lampy oświetleniowe i części sprzętu komputerowego. Działania te maja na celu polepszenie naszych warunków nauki. […]

Zachęcam wszystkich z nas do wytężonej nauki i pracy, do dania z siebie jak najwięcej, tak aby określenie nauczyciel, uczeń, absolwent „Ekonomika” budziło, tak jak dotychczas uznanie i sympatię społeczności łomżyńskiej. Życzę całej społeczności szkolnej dużo uśmiechu i radości, zapału do pracy, hartu w przezwyciężaniu trudności.”

 

W tym samym czasie odbyła się wojewódzka inauguracja nowego roku szkolnego. Wśród gości podlaskiej inauguracji roku szkolnego w Łomży byli, m.in., biskupi łomżyńscy: ordynariusz ks. Janusz Stepnowski i biskup pomocniczy ks. Tadeusz Bronakowski, posłowie Robert Tyszkiewicz i Jacek Bogucki, przedstawiciele władz samorządowych i oświatowych oraz różnych środowisk społecznych i zawodowych Podlaskiego, w tym poczty sztandarowe szkół z Łomży, Białegostoku i Suwałk. Podlaski kurator oświaty Jerzy Kiszkiel, który został przez wicewojewodę Wojciecha Dzierzgowskiego również odznaczony złotym medalem „Za długoletnia służbę”, przypomniał, że rok szkolny zaczyna w województwie ok. 175 tys. uczniów i ok. 25 tys. przedszkolaków.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Elżbieta Szleszyńska
śr, 05 września 2012 22:33
Data ostatniej edycji: pt, 03 kwietnia 2015 09:52:53

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę